Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը կարող է մտահոգություններ ունենալ առ այն, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպման նպատակով Սինգապուր կայանալիք այցի ընթացքում ԿԺԴԿ-ում կարող է հեղաշրջում տեղի ունենալ, գրում է The Washington Post-ը:
Պարբերականի աղբյուրների համաձայն՝ Հյուսիսային Կորեայի ղեկավարը «երկչոտ» է լոգիստիկայի առումով: Այդպես, նրան մտահոգում է իր անվտանգությունը Սինգապուրում գտնվելու ընթացքում, ինչպես նաեւ՝ վառելիքի քանակությունը, որը անհրաժեշտ է Սինգապուր թռչելու եւ հետ վերադառնալու համար:
«Ի թիվս այլ հարցերի՝ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդը ենթադրաբար մտահոգված է, որ նման երկար ուղեւորությունն իր համար ռազմական հեղաշրջման սպառնալիք կստեղծի կամ իրեն իշխանությունից հեռացնելու փորձի առիթ կդառմա»,- գրում է պարբերականը, փոխանցում է «Գազետա»-ն:

Северокорейский лидер Ким Чен Ын может иметь опасения, что во время его поездки на саммит в Сингапур для встречи с американским лидером Дональдом Трампом, в КНДР произойдет государственный переворот, пишет The Washington Post.
По данным источников издания, лидер Северной Кореи «пуглив» в том, что касается логистики. Так, его волнует безопасность во время нахождения в Сингапуре, а также количество топлива, которое необходимо для полета туда и обратно, и доступ к нему.
«Помимо прочих вещей, северокорейский лидер, предположительно, обеспокоен, что такая дальняя поездка создаст для него угрозу военного переворота или иной попытки отстранить его от власти», — пишет издание, передает Gazeta