«Օդեսա» միջազգային օդանավակայանում ձերբակալվել է օտարերկրացի, որին փնտրում էր Ինտերպոլը: Դա տեղի է ունեցել Թբիլիսի-Օդեսա չվերթի ուղեւորների գրանցման ժամանակ, հաղորդում է ՈՒՆԻԱՆ-ը:
Ուկրաինայի Պետական սահմանապահ ծառայության հարավային տարածաշրջանային վարչությունը պարզաբանել է, որ Օդեսայի սահմանապահ ջոկատի զինծառայողները Ինտերպոլի միջազգային տվյալների բազայով Վրաստանի քաղաքացու մասին տեղեկատվություն են ստացել: Տղամարդուն փնտրում են Հայաստանի իրավապահ մարմինները:
Կիեւի Ինտերպոլի ուկրաինական բյուրոն այս փաստի մասին արդեն տեղեկացվել է: Ձերբակալված օտարերկրացին փոխանցվել է ազգային ոստիկանության աշխատակիցներին:

В международном аэропорту «Одесса» задержали иностранца, которого разыскивал Интерпол. Это произошло во время оформления пассажиров рейса Тбилиси-Одесса, сообщает УНИАН.
В Южном региональном управлении государственной пограничной службы Украины пояснили, что военнослужащие Одесского пограничного отряда получили информацию в отношении гражданина Грузии по международной базе данных Интерпола. Мужчину разыскивают правоохранительные органы Армении.
Об этом факте уже проинформировано украинское бюро Интерпола в Киеве. Задержанный иностранец передан сотрудникам Нацполиции.