Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպությունը բարեփոխումների կարիք ունի, հակառակ դեպքում ԱՄՆ-ն որոշակի քայլեր կձեռնարկի: Նման կարծիք է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը:
AP- ն հաղորդում է, որ Թրամփը հերքել է ԱՀԿ-ից ԱՄՆ-ի դուրս գալու  մասին պնդումները, սակայն նշել, որ կազմակերպությունը փոփոխությունների կարիք ունի, հակառակ դեպքում ԱՄՆ-ն համապատասխան միջոցներ կձեռնարկի:
Նրա խոսքով, ԱՀԿ-ն «շատ վատ է վերաբերվում ԱՄՆ-ին»: Նա հույս է հայտնել, որ ԱՀԿ-ն կփոխի դա: Թրամփը նշել է, որ դեռեւս ոչինչ չի ծրագրում, բայց եթե ԱՀԿ-ն ճիշտ չվերաբերվի ԱՄՆ-ին, «մենք միջոցներ կձեռնարկենք»:

Всемирной торговой организации необходимы реформы, иначе США предпримут определенные шаги. Подобное мнение выразил президент США Дональд Трамп.
Как сообщает AP, Трамп опроверг утверждения о выходе США из ВТО, но отметил, что организация нуждается в изменениях, в противном случае США примут надлежащие меры.
По его словам, ВТО «очень плохо относится к США. Он выразил надежду, что ВТО изменит это. Трамп отметил, что пока ничего не планирует, но если ВТО не будет правильно относиться к США, «мы предпримем меры».