Flow Traders NV ներդրումային ընկերությունը բիթքոինի եւ Ethereum-ի արժեթղթեր է ավելացրել:
Flow Traders NV բորսային ներդրումային հիմնադրամը դարձել է առաջին ընկերությունը, որը հնարավորություն է ընձեռում կարգավորվող ֆոնդային բորսաներում վաճառվող կրիպտոարժույթները ձեռք բերել եւ վաճառել, ասել է ընկերության ղեկավար Դենիս Դեյկսթերան, հաղորդում է ՌԲԿ-ն:
Նա սկսել է աշխատել ֆոնդային ինդեքսային պարտատոմսերով (ETN) բիթքոինի եւ Ethereum-ի համար: Bloomberg-ին տված հարցազրույցում նա ասել է, որ թվային փողերի շուկան շատ կարեւոր է եւ մոտ ապագայում կառավարությունները կսկսեն կարգավորել այն:
«Շուկայի մասնակիցները շատ ավելի պրոֆեսիոնալ են, քան շատերը կարծում են: Ինստիտուցիոնալ ներդրողները հետաքրքրություն են ցուցաբերում: Մենք դրա մասին համապատասխան հարցումներ ենք ստանում», - ասել է Դեյկսթերան:
Գերատեսչության մամուլի քարտուղար Նինկե Տորենսման ասել է, որ թվային փողերի անանունությունը եւ նորությունը հանգեցնում է տարբեր հանցավոր գործողությունների: Նա համոզված է, որ նրանք չեն կարող փողերի գործառույթ իրականացնել, ուստի դրանք որպես ակտիվներ չեն դիտարկվում:

Инвестиционная компания Flow Traders NV добавила ценные бумаги на биткоин и Ethereum
Биржевой инвестиционный фонд Flow Traders NV стал первой компанией, которая предоставила возможность покупки и продажи криптовалют, торгуемых на регулируемых фондовых биржах, сказал глава компании Деннис Дейкстра, передает РБК
Она начала работать с биржевыми индексными облигациями (ETN) на биткоин и Ethereum. В интервью Bloomberg он сообщил, что рынок цифровых денег очень важен и в ближайшее время правительства начнут его регулировать.
«Участники рынка гораздо профессиональнее, чем многие думают. Институциональные инвесторы проявляют интерес. Мы получаем об этом соответствующие запросы», — заявил Дейкстра.
Пресс-секретарь ведомства Нинке Торенсма сказала, что анонимность и новизна цифровых денег приводит к различным преступным действиям. Она уверена, что они не способны выполнять функцию денег, поэтому их не рассматривают в качестве активов.