Հայաստանում սոցիալական ճգնաժամ չկա, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է խորհրդարանի նախագահ, հանրապետական Հովիկ Աբրահամյանը:
Նրա խոսքով, կան միայն միջազգային տնտեսական ճգնաժամի հետեւանքներ, որոնք իշխանությունները փորձում են հաղթահարել: «Ինչ սոցիալական ճգնաժամի մասին կարող է խոսք լինել, եթե սոցիալական որեւէ ծրագիր չի դադարեցվել»,- հայտարարել է Աբրահամյանը: Նա նաեւ համոզմունք է հայտնել, որ մերձավորարեւելյան երկրների իրադարձությունները չեն սպառնում Հայաստանին, քանի որ երկրում սոցիալական կոլապս չկա: «Իսկ ո՞ր երկրում, ո՞ր ընտանիքում խնդիրներ չկան»,- հարց է տվել Աբրահամյանը:
Խոսելով Ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Կարապետյանի բազմամարդ միտինգների մասին` Աբրահամյանը հայտնել է, որ «բազմամարդ» հասկացությունը շատ լայն է: «Ես բազմակարծության կողմնակից եմ, յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ իրավունք ունի օրենքով սահմանված կարգով զանգվածային ակցիաներ անելու, ներկայացնելու հանրությանն իր հայացքները: Ժողովրդական կուսակցության միտինգների մեջ որեւէ սպառնալիք չեմ տեսնում»,- ասել է Հայաստանի խորհրդարանի նախագահը:

В Армении нет социального кризиса, в беседе с журналистами 7 февраля заверил спикер парламента, республиканец Овик Абрамян.
По его словам, существуют лишь последствия международного экономического кризиса, которые власти страны пытаются всячески преодолеть. «О каком социальном кризисе может идти речь, если ни одна социальная программа до сих пор не была прервана»,- заявил Абрамян. Он также выразил уверенность в том, что события в ближневосточных странах не угрожают Армении, поскольку в республике нет социального коллапса. А в какой стране, в какой семье нет проблем?», - вопрошал спикер.
Говоря о многолюдных митингах лидера Народной партии Тиграна Карапетяна, Абрамян заявил, что понятие «многолюдный» очень растяжимое. «Я сторонник плюрализма, каждая политическая сила вправе проводить массовые акции в установленном законом порядке, представлять свои взгляды обществу. Никакой угрозы в митингах лидера Народной партии я не вижу»,- заявил спикер армянского парламента.