Ժամը 04.45-ի դրությամբ՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մշակել է քվեաթերթիկների գրեթե 81 տոկոսը (1702 ընտրական տեղամաս 2010 տեղամասերից)։
Ըստ այդմ՝ 70,47 տոկոսով (718182 ձայն) առաջատարը «Իմ քայլը» դաշինքն է։ Երկրորդ տեղում ձայների 8,33 տոկոսով (84913 ձայն) «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն է։
Երրորդում տեղում «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն է ձայների 6,34 տոկոսով (64585 ձայն)։
Մյուս քաղաքական ուժերը 7-րդ գումարման Ազգային ժողով չեն անցնի։ Անհրաժեշտ անցողիկ շեմը հաղթահարելուն առավել մոտ է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը, որը չորրորդ հորիզոնականում է ձայների 4,53 տոկոսով (46131 ձայն)։

К 04.45 Центральная избирательная комиссия Армении обработала почти 81% бюллетеней (это данные с 1702  избирательных участков из 2010). По этим данным, с результатом 70,47% (718182) лидирует блок «Мой шаг» и.о. премьер-министра Никола Пашиняна. На втором месте с 8,33% (84913) партия «Процветающая Армения». На третьей позиции «Светлая Армения» с 6,34% (64585).
Остальные политические силы в новый парламент не проходят. Наиболее близка к преодолению необходимого барьера  занимающая четвертую строчку Республиканская партия Армении с 4,53% (46131).