Լիոնում կալանավորվել են հանցավոր խմբավորման 22 անդամներ։ Խմբավորումը կազմված է եղել Վրաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի քաղաքացիներից եւ գործել է Ֆրանսիայի ու Բելգիայի տարածքում։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի կենտրոնական քրեական ոստիկանության տնօրեն Վլադիմիր Բորցվաձեն՝ տեղեկացնում է Գրուզիա-օնլայնը։
Նրա խոսքերով՝ դեկտեմբերի 10-ին Լիոնում անցկացվել է «VORS 69-01» անվանումով հատուկ օպերացիա։ Կալանավորվածների մեջ վրացի երկու «օրենքով գող» կա։
Կասկածյալները թալանելու համար նախապես բնակարաններ են ընտրել, մշակել են այդ բնակարանների վերաբերյալ տեղեկատվությունը, եւ հետո արդեն թալանել են դրանք։ Նրանք նաեւ ավտոմեքենաներ են գողացել, կեղծ փաստաթղթեր պատրաստել եւ թմրամիջոցների առեւտրով զբաղվել։

At least 22 members of the criminal gang, which consisted of citizens of Georgia, Armenia and Azerbaijan, were detained in Lyon, France.
As a result of the mutual cooperation and with the active participation of Georgian law enforcers, on December 10 a large-scale special operation "VORS 69-01" was held in Lyon, France, following which 22 members of the Georgian, Armenian and Azerbaijani organized criminal group operating in France and Belgium were arrested,” Georgia’s Ministry of Internal Affairs (MIA) reported.
More than 300 law enforcement officers from France, Belgium and Georgia took part in the arrest operation.