Հերթական դանակահարության դեպքն է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզի Նոր Գեղի համայնքում։
NEWS.am–ին ոստիկանությունից հայտնեցին, որ այսօր՝ դեկտեմբերի 13–ին, ժամը 14։ 28–ի սահմաններում Աբովյանի ԲԿ–ից ահազանգ է ստացվել, որ աջ ազդրի շրջանում ստացված վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել նոր Գեղի գյուղի մի բնակիչ։ Դեպքի վայր է մեկնել ոստիկանության օպերատիվ խումբը, հանգամանքները պարզվում են։
Նշենք, որ օրեր առաջ էլ Նոր Գեղի գյուղի խաչմերուկում 4 հոգու էին դանակահարել։
Ոստիկանության տեղեկություններով՝ դեկտեմբերի 9-ին ժամը 21-ի սահմաններում, Նոր Գեղի գյուղի խաչմերուկում վիճաբանության ժամանակ Գևորգ Բ.-ն դանակով հարվածել է տղամարդկանց՝ պատճառելով վնասվածքներ: Հաջորդ օրը ժամը 23-ն անց 30-ին, Գևորգ Բ.-ն ինքնակամ ներկայացել է բաժին և խոստովանել, որ ինքն է դանակով մարմնական վնասվածքներ հասցրել 4 տղամարդկանց:

В Армении произошел очередной случай поножовщины.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции Армении, 13 декабря в 14:28 из медцентра Абовяна поступил звонок о том, что к ним с травмой правого бедра доставлен житель села Нор Гехи Котайкской области. На место происшествия направилась оперативная группа Полиции, выясняются все обстоятельства случившегося.
Отметим, что несколько дней назад в той же деревне 4 человека получили ножевые ранения.
Согласно информации Полиции, 9 декабря примерно в 21:00 в селе Нор Гехи во время ссоры Геворк Б. нанес нескольким мужчинам ножевые удары. На следующий день последний сам явился в полицейское отделение и признался в содеянном.