Գերմանիայի Նյուրնբերգ քաղաքում երեք կանանց վրա հարձակումների դրդապատճառները իրավապահները դեռ չեն պարզել: Այս մասին ասուլիսին հայտնել է Միջին Ֆրանկոնիայի ոստիկանությունը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ավելի վաղ ոստիկանությունը հաղորդել էր, որ կանանց վրա հարձակումները Նյուրնբերգում կատարվել են մեկ գիշերվա ընթացքում:
Բոլոր երեք հանցագործությունները կատարվել են հինգշաբթի քաղաքի հյուսիս-արեւմուտքում, կանայք ծանր ծակող վնասվածքներ են ստացել: Ոստիկանությունը ենթադրում է, որ հարձակումներն իրար հետ կապված են: Բոլոր երեք դեպքերում հանցագործին հաջողվել է փախուստի դիմել:
«Երեք առանձին հանցագործություններ, որոնք կատարման եղանակով նման են հարձակումների շարքի», -ասել է իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչը:
Հաղորդվում է, որ հարձակումներն անսպասելիորեն են տեղի ունեցել, դրանց չեն նախորդել զրույցը կամ վեճը:
Իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչը, պատասխանելով իրավախախտի հնարավոր ահաբեկչական դրդապատճառների մասին հարցին, ասել է, որ ոստիկանությունը չի կարող բացառել նման վարկածը, սակայն «մինչ օրս չկա որեւէ կոնկրետ նշան, որը կխոսեր այդ վարկածի օգտին»:
«Մենք ենթադրում ենք, որ կասկածյալը 25-30 տարեկան մոտ 175-180 սմ հասակով տղամարդ է, նորմալ կազմվածքի, սպիտակամորթ եւ մուգ խարտյաշ մազերով», - ասել է նա:
«Ծակող վնասվածքները հասցվել են մարմնի վերին հատվածում, տուժողների կյանքը վտանգված չէ, բայց երկրորդ եւ երրորդ կանայք դեռ ի վիճակի չեն ցուցմունք տալ», - հավելել է նա:

Правоохранители пока не определили мотив нападений на трех женщин в немецком городе Нюрнберг, сообщила полиция Средней Франконии в ходе пресс-конференции в пятницу, сообщает РИА Новости
Ранее полиция сообщила, что три нападения на женщин были совершены в немецком городе Нюрнберг за один вечер. Все три преступления были совершены в четверг на северо-западе города, женщины получили тяжелые колющие ранения. Полиция предполагает, что нападения связаны между собой. Во всех трех случаях преступнику удалось скрыться.
«Три отдельных преступления, которые по способу совершения выглядят как серия атак», - сообщил представитель правоохранительных органов на пресс-конференции. Сообщается, что нападения произошли внезапно, им не предшествовали разговор или ссора.
Представитель правоохранительных органов, отвечая на вопрос о возможных террористических мотивах преступника, заявил, что полиция не может исключать такую версию, но «пока нет определенных указаний, которые бы говорили в пользу этого тезиса».
«Мы исходим из того, что подозреваемый является мужчиной 25-30 лет ростом около 175-180 сантиметров, нормального телосложения, со светлой кожи и темно-русыми волосами», - сообщил представитель правоохранителей.
«Колющие ранения были нанесены в верхнюю часть тела, жизнь пострадавших находится вне угрозы, но вторая и третья жертвы еще не в состоянии дать показания», - добавил он.
Полиция сообщила, что нападения были совершены при помощи колющего оружия, но с уверенностью сказать, что это был нож, пока нельзя. Для расследования преступления была создана специальная комиссия из 40 полицейских.