ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մարտի 15-ին այցելել է Սիրիայում մարդասիրական առաքելության իրականացման ընթացքում ոտնաթաթի շրջանում մարտի 7-ին ականապայթյունային վիրավորում ստացած հայ սակրավորին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Սիրիայում մարդասիրական առաքելություն իրականացնելու ընթացքում ականային պատահար է տեղի ունեցել, որի արդյունքում հայ մասնագետների խմբի սակրավորներից մեկն աջ ոտնաթաթի վնասվածք է ստացել: Պատահարի պատճառ է հանդիսացել պլաստիկե իրանով ծուղակ ականը: Հայ սակրավորի աջ ոտնաթաթն ամպուտացվել է։

On 15 March, Head of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant-General Artak Davtyan, who is on a working visit to Moscow to participate in the subsequent session of the Committee of Heads of General Staffs of Armed Forces of CIS countries, visited the Armenian sapper who received an injury to the foot after a mine explosion while carrying out a humanitarian mission in Syria on 7 March, reports the news service of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
Earlier, NEWS.am had informed that the incident took place during the implementation of the humanitarian mission in Syria, as a result of which one of the sappers of the group of Armenian specialists received an injury to the right foot, which has been amputated.