Ուկրաինայի Կենտրոնական ըհտրական հանձնաժողովը մշակել է նախագահական ընտրություններում քվեարկության արդյունքների մասին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների արձանագրությունների 90,08 տոկոսը՝ հայտնում է ՈՒՆԻԱՆ-ը։
Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցի թղթակիցը, արձանագրությունների մշակման արդյունքներով՝ ձայների մեծ տարբերությամբ առաջատարը շոումեն Վլադիմիր Զելենսկին է, ում օգտին քվեարկել է ընտրողների 30,26 տոկոսը։
Գործող նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի օգտին քվեարկել է ընտրողների 15,99 տոկոսը, «Բատկիվշչինա» կուսակցության ղեկավար Յուլյա Տիմոշենկոյի օգտին՝ 13,35 տոկոսը, «Ընդդիմադիր հարթակ-Կյանքի համար» կուսակցության համանախագահ Յուրի Բոյկոյի օգտին՝ 11,53 տոկոսը, «Քաղաքացիական դիրքորոշում» կուսակցության առաջնորդ Անատոլի Գրիցենկոյի օգտին՝ 7 տոկոսը, ինքնաառաջադրված Իգոր Սմեշկոյի օգտին՝ 5, 97 տոկոսը, Արմատական կուսակցության առաջնորդ Օլեգ Լյաշկոյի օգտին՝ 5,43 տոկոսը, «Ընդդիմադիր դաշինք-Խաղաղության եւ զարգացման կուսակցության» թեկնածու Ալեքսանդր Վիլկուլի օգտին՝ 4,24 տոկոսը, «Ազատություն» կուսակցության թեկնածու Ռուսլան Կոշուլինսկիի օգտին՝ 1,65 տոկոսը։ Բոլոր մյուս թեկնածուները հավաքել են 1 տոկոսից քիչ ձայն։ Ընդհանուր առմամբ՝ հաշվվել է 16 մլն 821 հազար 314 քվեաթերթիկ։

Центральная избирательная комиссия обработала 90,08% протоколов участковых избирательных комиссий об итогах голосования на выборах президента. Как передает корреспондент УНИАН, по результатам обработки протоколов, лидирует шоумен Владимир Зеленский, которого поддержали 30,26% избирателей, сообщает УНИАН
Как передает корреспондент УНИАН, по результатам обработки протоколов, лидирует шоумен Владимир Зеленский, которого поддержали 30,26% избирателей.
За действующего главу государства Петра Порошенко проголосовали 15,99% избирателей, за лидера ВО «Батькивщина» Юлию Тимошенко - 13,35%, по сопредседателя партии «Оппозиционная платформа - За жизнь» Юрия Бойко - 11,53%, за лидера «Гражданской позиции» Анатолия Гриценко - 7,00%, за самовыдвиженца Игоря Смешко - 5,97%, за лидера Радикальной партии Олега Ляшко - 5,43%, за кандидата от партии «Оппозиционный блок - Партия мира и развития» Александра Вилкула - 4,24%, за кандидата от ВО «Свобода» Руслана Кошулинского - 1,65%. Все остальные кандидаты набирают менее 1% голосов избирателей. В целом подсчитано 16 млн 821 тыс. 314 голосов избирателей.