Ուկրաինայի Կենտրոնական ըհտրական հանձնաժողովը մշակել է նախագահական ընտրություններում քվեարկության արդյունքների մասին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների արձանագրությունների 90,08 տոկոսը՝ հայտնում է ՈՒՆԻԱՆ-ը։
Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցի թղթակիցը, արձանագրությունների մշակման արդյունքներով՝ ձայների մեծ տարբերությամբ առաջատարը շոումեն Վլադիմիր Զելենսկին է, ում օգտին քվեարկել է ընտրողների 30,26 տոկոսը։
Գործող նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի օգտին քվեարկել է ընտրողների 15,99 տոկոսը, «Բատկիվշչինա» կուսակցության ղեկավար Յուլյա Տիմոշենկոյի օգտին՝ 13,35 տոկոսը, «Ընդդիմադիր հարթակ-Կյանքի համար» կուսակցության համանախագահ Յուրի Բոյկոյի օգտին՝ 11,53 տոկոսը, «Քաղաքացիական դիրքորոշում» կուսակցության առաջնորդ Անատոլի Գրիցենկոյի օգտին՝ 7 տոկոսը, ինքնաառաջադրված Իգոր Սմեշկոյի օգտին՝ 5, 97 տոկոսը, Արմատական կուսակցության առաջնորդ Օլեգ Լյաշկոյի օգտին՝ 5,43 տոկոսը, «Ընդդիմադիր դաշինք-Խաղաղության եւ զարգացման կուսակցության» թեկնածու Ալեքսանդր Վիլկուլի օգտին՝ 4,24 տոկոսը, «Ազատություն» կուսակցության թեկնածու Ռուսլան Կոշուլինսկիի օգտին՝ 1,65 տոկոսը։ Բոլոր մյուս թեկնածուները հավաքել են 1 տոկոսից քիչ ձայն։ Ընդհանուր առմամբ՝ հաշվվել է 16 մլն 821 հազար 314 քվեաթերթիկ։

Ukrainian presidential candidate, showman Volodymyr Zelensky is far ahead of his two close competitors, enjoying 30.26% of votes after the Central Election Commission (CEC) has processed 90.08% of voting protocols of Ukraine's March 31 presidential election, UNIAN reported.
Incumbent President Petro Poroshenko was supported by 15.99% of voters and 13.35% voted for Batkivshchyna Party leader Yulia Tymoshenko.
Chairman of the Opposition Platform – For Life Party Yuriy Boyko had 11.53% of the vote. Some 7.00% of voters supported leader of the Civil Position Party Anatoliy Hrytsenko, while 5.43% voted for ex-chief of the SBU Security Service of Ukraine Ihor Smeshko. Leader of the Radical Party Oleh Liashko scored 5.43%, candidate from the Opposition Bloc – Party of Peace and Development Oleksandr Vilkul got 4.24%, and candidate from the Svoboda Party Ruslan Koshulynsky had 1.65%. All other candidates received less than 1% of the vote.