Ապրիլի 17-ին արտաքին գործերի նախարարությունը Հայաստանում հավատարմագրված եվրոպական տարածաշրջանային երկրների դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին ներկայացրեց Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության եվրոպական տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրենի պաշտոնում ՀՀ կողմից առաջադրված թեկնածու Թաթուլ Հակոբյանին:
Ինչպես տեղեկացնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում փոխարտգործնախարար Արտակ Ապիտոնյանը եւ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ներկայացրին թեկնածուի մասնագիտական որակները։ Փոխնախարար Ապիտոնյանը կարևորեց Հայաստանի համագործակցությունը մասնագիտացված կառույցների, մասնավորապես՝ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության հետ:
Թաթուլ Հակոբյանը ներկաներին ներկայացրեց իր տեսլականը և ծրագրերը ԱՀԿ եվրոպական գրասենյակի հետագա գործունեության և առաջարկվող փոփոխությունների ուղղությամբ: Նա պատասխանեց ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններին հետաքրքրող հարցերին:

On 17 April, the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia introduced Tatul Hakobyan (Armenia’s candidate in the position of Director of the WHO Regional Office for Europe) to the heads of diplomatic representations of Europe accredited to Armenia.
As reported the press service of the Ministry of Foreign Affairs, during the meeting, Deputy Minister of Foreign Affairs Artak Apitonyan and Minister of Healthcare Arsen Torosyan presented the candidate’s professional qualities, and Apitonyan attached importance to Armenia’s cooperation with specialized institutions, particularly the World Health Organization.
Tatul Hakobyan shared his vision and presented his plans for the future activities of the WHO Regional Office for Europe and the proposed changes. He also answered questions from the ambassadors accredited to the Republic of Armenia.