ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կոնդի Ս. Հովհաննես եկեղեցում ներկա է գտնվել «Հայաստանի Հանրապետություն» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր, ՀՀ վաստակավոր լրագրող Տիգրան Ֆարմանյանի հոգեհանգստի արարողությանը։
«Երկարամյա խմբագիր է եւ դրանով ամեն ինչ ասված է։ Երկար տարիներ մենք զուգահեռ նույն կարգավիճակում ենք եղել, մի քանի անգամ առիթ եմ ունեցել անձամբ շփվելու եւ եկել եմ հարգանքիս տուրքը մատուցելու»,–նշել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ երկարատեւ ծանր հիվանդությունից հետո ապրիլի 24-ի առավոտյան կյանքից հեռացել է ՀՀ վաստակավոր լրագրող Տիգրան Ֆարմանյանը: 2001թ. ստանձնել է «Հանրապետություն» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի, «Հայաստանի Հանրապետություն» օրաթերթի գլխավոր խմբագրի պաշտոնը:
2007թ. արժանացել է ՀՀ վաստակավոր ժուռնալիստի կոչման, պարգեւատրվել գերատեսչական մի շարք պարգեւներով, շնորհակալագրով:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян в церкви Сурб Ованнес в Конде присутствовал на панихиде главного редактора газеты «Республика Армения», заслуженного журналиста Армении Тиграна Фарманяна.
«Он был редактором долгие годы, и этим все сказано. На протяжении долгих лет мы параллельно находились в одинаковом статусе, несколько раз мне довелось лично общаться, и я пришел отдать дань памяти», - отметил Никол Пашинян.
Ранее мы сообщали о том, что после продолжительной болезни утром 24 апреля ушел из жизни заслуженный журналист Республики Армения Тигран Фарманян. В 2001 году он занял пост генерального директора ЗАО «Республика», главреда газеты «Республика Армения».
В 2007 году был удостоен звания заслуженного журналиста РА, награжден рядом наград и благодарственных грамот.