ԱՄՆ-ի Հրավայաին Կարոլինա նահանգի լողափին հայտնաբերվել է վագրային շնաձկան ձագի գազանաբար սպանված լեշը՝ հեռացված ատամներով, ծնոտով եւ ստամոքսով, հաղորդում է Fox News-ը:
Գրեթե 3 մետր երկարությամբ շնձական լեշը հայտնաբերվել կրիաների պաշտպանության խմբի կողմից, որն էլ լուսանկարել է շնաձկանը:
Շնաձկներին ուսումնասիրող կենսաբան Բրայան Ֆրեզիրը հաղորդել է, որ գտնված շնաձկան քաշը 137 կգ էր:
Նա նաեւ նշել է, որ շնաձկանը հավանաբար հոշոտել է մարդը եւ դատելով լեշի վիճակից՝ դա գիտնականները չեն արել:
Հետազոտողի խոսքով՝ վագրային շնաձկան փորոտիքը հանել են ուղիղ ածելի ունեցող առարկայով:
Նա նշել է, որ ցնցված է կատարվածից, քանի որ սովոր է կարծել, որ սպանության իրականացման համար որեւէ պատճառ է անհրաժեշտ:

На пляже американского штата Южная Каролина был обнаружен труп зверски убитого детеныша тигровой акулы с удаленными зубами, челюстью и желудком, передает Fox News.
Труп почти трехметровой акулы был обнаружен на заброшенном острове командой по защите черепах, которая и сделала снимок трупа акулы.
Биолог, исследующий акул Брайан Фрезир сообщил, что вес найденной акулы достигал до 137 кг.
Он также заявил, что скорее всего, акулу растерзал человек и, судя по состоянию трупа, это сделали не ученые.
По словам исследователя, тигровую акулу просто выпотрошили предметом с прямым лезвием.
Он заявил, что шокирован случившимся, так как привык считать, что для совершения убийства нужна какая-то причина.