Չեխիայի ԱԳՆ-ն Facebook-յան իր էջում գրառում է հրապարակել՝ նվիրված «Գահերի խաղը» հանրահայտ հեռուստատեսային սերիալի եզրափակիչ՝ 8-րդ եթերաշրջանի ավարտին:
«Չեխիայի արտաքին գործերի նախարարությունը ողջունում է արեւմտյան հողերում երկարատեւ քաղաքացիական պատերազմի ավարտը: Մենք Բրանդոն Սթարքի ընտրությունը դիտարկում ենք որպես դրական քայլ թագավորությունում կայունության ամրապնդման եւ բնակչության կենսապայմանների բարելավման համար»,- նշված է Չեխիայի ԱԳՆ ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում:
Ավելին՝ եզրափակիչ սերիայի սյուժեն բացահայտող հաղորդագրությունն իր ֆեյսբուքյան եւ թվիթերյան էջերում տարածել է Չեխիայի ԱԳ նախարար Տոմաշ Պետրշիչեկը:
«Դիվանագիտությունը երբեմն ուրախություն է»,- այսպես է նա մեկնաբանել ֆեյսբուքյան վերագրառումը, իսկ «Թվիթերում» գրել է. «Այսօր լավ նորություն կա: Պատերազմն ավարտվեց, եւ մենք դա ողջունում ենք թեթեւացած հոգով»:

МИД Чехии опубликовал на своей странице в фейсбуке пост, посвященный завершению финального, восьмого сезона популярного телевизионного сериала «Игра престолов».
«Министерство иностранных дел Чехии приветствует окончание долгой гражданской войны в западных землях. Мы рассматриваем избрание Брандона Старка как позитивный шаг к укреплению стабильности в королевстве и улучшению условий жизни населения», — пишет министерство на своей официальной странице в фейсбуке.
Более того, сообщение, раскрывающее сюжет финальной серии, распространил на своей странице в фейсбуке и в Твиттере глава МИД Чехии Томаш Петршичек.
«Иногда дипломатия — это радость», — так он прокомментировал перепост в фейсбуке, а в Твиттере написал так: «И сегодня есть одна хорошая новость. Война закончилась, и мы приветствуем это с облегчением».