Հայաստանի մանկատները ծանրաբռնված են եւ ընտանիքները ստիպված են լինում երկար սպասել իրենց երեխաներին այնտեղ տեղավորելու համար: Մայիսի 29-ին Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին  հայտարարեց ԲՀԿ-ից պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը:
Նա մասնավորապես հետաքրքրվեց, թե ինչ է արվում այդ հարցի լուծման համար:
Հարցին պատասխանեց Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը: Նախարարը, կառավարության անունից հայտարարեց, որ իրենք նոր ուղղություն են զարգացնում, եւ բացի հասարակական կենտրոններից, փորձում են ակտիվացնել մասնակցությունը եւ ներգրավել տարբեր հասարակական կազմակերպությունների:
Ըստ Բաթոյանի, կներկայացվի նախագիծ, որով ծառայությունների մի մասը կփոխանցվի ոչ առեւտրային եւ ոչ կառավարական կազմակերպությունների ենթակայությանը:

Детдома в Армении перегружены, и семьям приходится подолгу ждать, чтобы устроить туда своих детей. Об этом в Национальном Собрании Армении в ходе парламентского часа 29 мая заявила депутат от партии «Процветающая Армения» Карине Погосян.
Она в частности поинтересовалась, что делается для решения данного вопроса.
На вопрос ответила министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян. Министр от имени правительства заявила, что они развивают новое направление, и помимо общественных центров, пытаются активизировать участие и привлечь различные НПО.
По словам Батояна, будет представлен проект, по которому часть услуг будет передана в ведение некоммерческих и неправительственных организаций.