Հայաստանի մանկատները ծանրաբռնված են եւ ընտանիքները ստիպված են լինում երկար սպասել իրենց երեխաներին այնտեղ տեղավորելու համար: Մայիսի 29-ին Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին  հայտարարեց ԲՀԿ-ից պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը:
Նա մասնավորապես հետաքրքրվեց, թե ինչ է արվում այդ հարցի լուծման համար:
Հարցին պատասխանեց Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը: Նախարարը, կառավարության անունից հայտարարեց, որ իրենք նոր ուղղություն են զարգացնում, եւ բացի հասարակական կենտրոններից, փորձում են ակտիվացնել մասնակցությունը եւ ներգրավել տարբեր հասարակական կազմակերպությունների:
Ըստ Բաթոյանի, կներկայացվի նախագիծ, որով ծառայությունների մի մասը կփոխանցվի ոչ առեւտրային եւ ոչ կառավարական կազմակերպությունների ենթակայությանը:

Orphanages in Armenia are overloaded, and families have to wait a long time to take their children there, said MP from Prosperous Armenia party Karine Poghosyan at Armenian National Assembly on Wednesday.
According to Minister of Labor and Social Affairs Zaruhi Batoyan, they are developing a new direction, and in addition to community centers, they are trying to intensify participation and attract various NGOs in this issue.
She noted that a project will be submitted, and the part of the services will be transferred to non-profit and non-governmental organizations.