Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցների հանրահավաքի կազմակերպիչներից Ջիվան Աբրահամյանի կողմից հնչեցված սպառնալիքների փաստով ոստիկանությունում դեռ հետաքննություն է ընթանում։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեցին ոստիկանությունից։
«Ոստիկանությունը 10 օրվա ընթացքում կորոշի փաստի կապակցությամբ քրեական գործ հորուցել կամ չհարուցելու հարցը»,–պարզաբանեցին ոստիկանությունից։
Հիշեցնենք, որ մայիսի 25-ին, Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցների հանրահավաքի կազմակերպիչներից Ջիվան Աբրահամյանը Ազատության հրապարակում բռնության կոչերով էր հանդես եկել և հայտարարել, որ «քարով կցխի Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի գլուխը»,  եթե ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ընդունեն Արցախում։
Ջիվան Աբրահամյանը հաջորդ օրը բերման էր ենթարկվել Ոստիկանության Կենտրոնի բաժին Ազատության հրապարակում սպառնալիքներ հնչեցնելու կասկածանքով։

По факту угроз, озвученных Дживаном Абрамяном, в Полиции пока ведется расследование. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Полиции республики.  «Полиция в течение 10 дней решит возбуждать или не возбуждать уголовное дело по данному факту», - заявили стражи порядка.
Напомним, что один из организаторов митинга сторонников премьер-министра Армении Никола Пашиняна Дживан Абрамян на Площади Свободы 25 мая выступил с призывами о насилии, заявив, что «размозжит голову президента Арцаха Бако Саакяна камнем», если второго президента Армении Роберта Кочаряна примут в Арцахе. На следующий день он был подвергнут приводу в Полицию по подозрению в озвучивании угроз.