Մայիսի 30-ին Ազգային ժողովում ավարտվեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամների ընտրության գաղտնի քվեարկությունը, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը: Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը նշեց, որ փակ քվեարկությանը 132 պատգամավորբերից մասնակցել է 94-ը:
Թեկնածուների թվում էին՝ Մեսրոպ Մեսրոպյանը, որը 2018-ից աշխատանքի պահպանության, արդյունաբերական անվտանգության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության ինժեներ է, «Ռեդինետ»ՓԲԸ-ում աշխատանքային խմբի ղեկավար (կողմ՝ 88, դեմ՝ 6 ձայն), Սեդա Շահինյանը, որը 2013-ից աշխատում է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում որպես իրավաբանական եւ լիցենզիոն բաժնի ղեկավար (կողմ՝ 91, դեմ՝ 3 ձայն), Կամո Սարգսյանը, որն Հայաստանի Ջրային կոմիտեի նախագահի պաշտոնակատար է (կողմ՝ 87, դեմ՝ 6, անվավեր՝ 1 ձայն), Սերգեյ Ագինյանը՝ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում զարգացման եւ մոնիթորինգի բաժնի ղեկավար (կողմ՝ 90, դեմ՝ 4 ձայն):

The secret vote for members of the Public Services Regulatory Commission ended at the National Assembly today. Chairman of the Counting Committee of the National Assembly Vahagn Hovakimyan noted that out of the 132 MPs, 94 participated in the secret vote.
Among the candidates were Mesrop Mesropyan (engineer for labor protection, industrial safety and environmental conservation, head of a task force for Redinet CJSC since 2018, 88 “in favor”, 6 “against”), Seda Shahinyan (head of Legal and Licensing Division of the Public Services Regulatory Commission since 2013, 91 “in favor”, 3 “against”), Kamo Sargsyan (acting chairman of the State Water Committee of Armenia, 87 “in favor”, 6 “against”, 1 invalid) and Sergey Aginyan (head of the Development and Monitoring Division of the Public Services Regulatory Commission, 90 “in favor”, 4 “against”).