2010 թվականին բուքմեյքերական բոլոր ընկերությունների շրջանառության ծավալը կազմում էր 14 մլրդ դրամ, իսկ 2018-ին այդ թիվը հասել է 306 մլրդ դրամի։ Այսինքն՝ այն ավելացել է 23 անգամ։ Այս մասին Հայաստանի Ազգային ժողովի նիստում «Վիճակախաղերի մասին» օրենքում լրացումներ մտցնելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ մայիսի 31-ն ասել է «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը։
Նրա խոսքով՝ այդ 306 մլրդ դրամից բյուջե է մտել ընդամենը 4 մլրդ դրամ, այսինքն՝ ամբողջ շրջանառության 1,4 տոկոսը։ «Եթե մեզ հաջողվի դիմակայել դրան, եւ այդ 306 մլրդ դրամն ուղղվի այլ ճյուղեր, ապա մենք կունենանք մոտ 20 մլրդ դրամի մուտքեր բյուջե»,- նշել է պատգամավորը։ Միեւնույն ժամանակ, Սարգսյանի հավաստմամբ, շրջանառության 83 տոկոսն այս ոլորտում կատարվում է օնլայն խաղերի օգնությամբ եւ միայն 16-17 տոկոսը՝ գրասենյակների միջոցով»,- ասել է խորհրդարանականը։ Ընդ որում՝ նրա խոսքով, առցանց խաղերի եւ տոկոսադրույքների տեսակարար կշիռը շարունակում է ավելանալ, եւ եթե անգամ ոչինչ չարվի, ապա 1-2 տարի հետո բուքմեյքերական գրասենյակները կփակվեն, քանի որ հանրապետությունում տարածված կլինեն միայն մոլախաղերի առցանց տարբերակները։ «Եթե այդ գրասենյակները փակվեն էլ, ապա դրանց մեծ մասը կգնա առցանց ոլորտ։ Մենք չենք պայքարի մոլախաղերի դեմ, պարզապես տեղի կունենա աշխատատեղերի կրճատում»,- ընդգծել է պատգամավորը։

В 2010 году объем оборота всех вместе взятых букмекерских компаний составлял 14 млрд. драмов, а в 2018-ом это число достигло отметки в 306 млрд. драмов. То есть оно выросло в 23 раза. Об этом на заседании Национального собрания Армении при обсуждении законопроекта о внесении дополнений в закон «О лотереях» заявил 31 мая депутат от блока «Мой шаг» Айк Саркисян.
По его словам, из этих 306 млрд. драмов в бюджет пошло лишь 4 млрд. драмов, то есть 1,4% от всего оборота. «Если нам удастся противостоять этому, и эти 306 млрд. драмов будут направлены в другие отрасли, то у нас будет около 20 млрд. драмов поступлений в бюджет», - отметил депутат. Вместе с тем, по заверению Саркисяна, 83% оборота в данной сфере совершается при помощи онлайн игр и лишь 16-17% – через офисы. «При помощи проекта, выдвинутого Аленом Симоняном, мы боремся против этих самых 16-17%», - сказал парламентарий. При этом, по его словам, удельный вес онлайн игр и ставок продолжает увеличиваться, и если даже ничего не будет сделано, то через 1-2 года букмекерские офисы закроются, поскольку в республике популярностью будет пользоваться лишь онлайн версия азартных игр. «Если эти офисы и закроются, то их большая часть уйдет в сферу онлайн. Мы не будем бороться с азартными играми, просто произойдет сокращение рабочих мест», - подчеркнул депутат.