2010 թվականին բուքմեյքերական բոլոր ընկերությունների շրջանառության ծավալը կազմում էր 14 մլրդ դրամ, իսկ 2018-ին այդ թիվը հասել է 306 մլրդ դրամի։ Այսինքն՝ այն ավելացել է 23 անգամ։ Այս մասին Հայաստանի Ազգային ժողովի նիստում «Վիճակախաղերի մասին» օրենքում լրացումներ մտցնելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ մայիսի 31-ն ասել է «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը։
Նրա խոսքով՝ այդ 306 մլրդ դրամից բյուջե է մտել ընդամենը 4 մլրդ դրամ, այսինքն՝ ամբողջ շրջանառության 1,4 տոկոսը։ «Եթե մեզ հաջողվի դիմակայել դրան, եւ այդ 306 մլրդ դրամն ուղղվի այլ ճյուղեր, ապա մենք կունենանք մոտ 20 մլրդ դրամի մուտքեր բյուջե»,- նշել է պատգամավորը։ Միեւնույն ժամանակ, Սարգսյանի հավաստմամբ, շրջանառության 83 տոկոսն այս ոլորտում կատարվում է օնլայն խաղերի օգնությամբ եւ միայն 16-17 տոկոսը՝ գրասենյակների միջոցով»,- ասել է խորհրդարանականը։ Ընդ որում՝ նրա խոսքով, առցանց խաղերի եւ տոկոսադրույքների տեսակարար կշիռը շարունակում է ավելանալ, եւ եթե անգամ ոչինչ չարվի, ապա 1-2 տարի հետո բուքմեյքերական գրասենյակները կփակվեն, քանի որ հանրապետությունում տարածված կլինեն միայն մոլախաղերի առցանց տարբերակները։ «Եթե այդ գրասենյակները փակվեն էլ, ապա դրանց մեծ մասը կգնա առցանց ոլորտ։ Մենք չենք պայքարի մոլախաղերի դեմ, պարզապես տեղի կունենա աշխատատեղերի կրճատում»,- ընդգծել է պատգամավորը։

In 2010, the turnover volume of all bookmaking offices comprised AMD 14,000,000,000, and in 2018, that number reached AMD 306,000,000,000. In other words, the number grew by 23 times. This is what deputy of the My Step Alliance Hayk Sargsyan said during a discussion on the bill on making supplements to the Law “On raffles” at the National Assembly today.
According to him, out of the AMD 306,000,000,000, only AMD 4,000,000,000 was entered into the state budget (1.4% of the total turnover). “If Armenia manages to resist this and gear that AMD 306,000,000,000 towards other branches, we will have entries of nearly AMD 20,000,000,000 into the budget,” the deputy noted. Sargsyan also assured that 83% of the turnover in this sector is through online games and only 16-17% through offices. Moreover, according to Sargsyan, the specific weight of online games and interest rates continues to grow. “Even if those offices are closed, most of them will work online. We won’t fight against gambling. There will simply be job cuts,” the MP emphasized.