Հունիսի 4-ին Աթենքում Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում ունեցավ Հունաստանի ԱԳ նախարար Յորգոս Կատրուգալոսի հետ։
Զոհրաբ Մնացականյանը եւ Յորգոս Կատրուգալոսը մտքեր փոխանակեցին երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ: ԱԳ նախարարները վերահաստատեցին փոխադարձ պատրաստակամությունը առկա մեծ ներուժի հիման վրա խորացնելու ավանդական կապերը եւ համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Արտգործնախարարներ Մնացականյանը եւ Կատրուգալոսը գոհունակությամբ ընդգծեցին, որ համագործակցության նոր՝ Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակը քաղաքական, տնտեսական, մշակութային, կրթական ոլորտներում հարաբերությունների արդյունավետ զարգացման եւ խորացման նոր հեռանկարներ է բացում։
Անդրադառնալով Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանը՝ Զոհրաբ Մնացականյանը նշեց Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կարեւորությունը՝ որպես ԵՄ կառույցի եւ անդամ երկրների հետ երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերում համագործակցության ամուր իրավական հենքի։ Զրուցակիցներն մտքեր փոխանակեցին տարբեր ինտեգրացիոն ձեւաչափերի շրջանակում համագործակցության հեռանկարների շուրջ՝ ուղղված տվյալ ձեւաչափերի ընձեռած հնարավորությունների լավագույնս օգտագործմանը:
Հայաստանի եւ Հունաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարներն անդրադարձ կատարեցին միջազգային եւ տարածաշրջանային մի շարք օրակարգային հարցերի։

Armenia’s Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan had today a meeting with Minister of Foreign Affairs of Greece Georgios Katrougalos.
Mnatsakanyan and Katrougalos exchanged views on a number of issues on the bilateral agenda and reaffirmed their reciprocal willingness to deepen the traditional ties and cooperation in all sectors of mutual interest.
With satisfaction, the foreign ministers emphasized that the new Armenia-Greece-Cyprus platform for cooperation opens new perspectives for effective enhancement and deepening of relations in politics, economy, culture and education.
Touching upon the EU-Armenia partnership, Mnatsakanyan noted the importance of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement as a strong legal foundation for cooperation in the bilateral and multilateral formats.
The Greek and Armenian foreign ministers also touched upon several global and regional issues on the agenda.