Ճապոնիայի պատվավոր կայսրուհի Միտիկոյին՝ ներկայիս կայսր Նարուխիտոյի մորը, շաբաթ օրն առավոտյան հիվանդանոց են տեղափոխել, որտեղ նա կրծքագեղձի քաղցկեղի վիրահատության կենթարկվի, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում անելով Asahi-ին:
Վիրահատությունը կկատարվի վաղը, այն կտեւի 4 ժամ: Իսկ այսօր պատվավոր կայսրուհին վիրահատության համար անհրաժեշտ անալիզներ կհանձնի:
Հուլիսին Միտիկոյի մոտ կրծքագեղձի քաղցկեղ էին հայտնաբերել, որը գտնվել է ամենավաղ շրջանում՝ առաջին փուլում: Վիրահատությունը կկատարվի Տոկիոյի համալսարանին առընթեր հոսպիտալում:

Почетная императрица Японии Митико, мать нынешнего императора Нарухито, утром в субботу поступила в больницу, где ей будет сделана операция по удалению рака груди, сообщает РИА Новости со ссылкой на «Асахи».
Сама операция назначена на воскресенье. Как ожидается, она продлится четыре часа. В субботу же у почетной императрицы возьмут необходимые для проведения операции анализы.
В июле в ходе плановой диспансеризации у Митико был выявлен рак груди на самой ранней первой стадии развития. Операция будет проведена в госпитале при Токийском университете.