ԱՄՆ Վիրջինիա նահանգի Ալեքսանդրիա քաղաքի բնակիչը վիճակախաղի 25 տոմս է գնել եւ 125 հազար դոլար շահել, հաղորդում է Lenta-ն՝ հղում անելով UPI-ին:
Յուրաքանչյուր տոմսի վրա Դեւիդ Մայոկկոն նշել է նույն թիվը՝ 0211: Բախտը ժպտացել է նրան. այդ թիվը համընկել է 5 հազար դոլարի չափով շահումի հետ: Եվ քանի որ նա 25 տոմս է ունեցել, թիվը կրկնապատկվել է 25 անգամ:
Տղամարդն իր շահումի մասին իմացել է հեռուստատեսության պրովայդերի ծառայության միջոցով: Հաղթական թիվը նա ստուգել է համացանցում:
«Երբ վերջապես պատասխանեցին իմ զանգին, ես միայն ասում էի՝ «Լավ»: Եվ համաձայնվում էի այն ամենի հետ, ինչ ինձ ասում էին: Ապա ես դրեցի լսափողն ու ներկայացա վիճակախաղի գրասենյակ»,- պատմել է նա:

Житель американского города Алегзандрия, штат Вирджиния, приобрел 25 лотерейных билетов и выиграл 125 тысяч долларов (8,3 миллиона рублей), сообщает Lenta со ссылкой на UPI.
В каждом билете Дэвид Майокко отметил одинаковые цифры: 0211. Ему повезло: на эту комбинацию выпал выигрыш на сумму пять тысяч долларов. Поскольку у него было 25 билетов, он смог получить в 25 раз больше.
Мужчина узнал о своей победе, когда звонил в службу поддержки телевизионного провайдера. Ожидая ответа, он проверил выигрышные комбинации в интернете. «Когда они наконец подошли к телефону, я отвечал только: «Хорошо», и соглашался со всем, что мне говорили, — рассказал он. — А потом повесил трубку и пошел прямиком в офис лотереи».