ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը ապրիլի 8-11-ը գտնվելու է Ստամբուլում` Կենտրոնական Ասիայի, Սեւծովյան տարածաշրջանի եւ Բալկանների երկրների կենտրոնական բանկերի կառավարիչների ակումբի 25-րդ նիստին մասնակցելու համար:
ԿԲ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կառավարիչների ակումբի նիստում քննարկվելու են «Միջազգային մոնետար համակարգը. դասեր 19-րդ դարից» եւ «Մակրոպրուդենցիալ քաղաքականության իրականացման մարտահրավերները» թեմաները:
Նիստին ելույթ են ունենալու Չիկագոյի համալսարանի տնտեսագիտության պրոֆեսոր Ռանդալ Կրոսները եւ Լոնդոնի տնտեսագիտության եւ քաղաքագիտության դպրոցի պրոֆեսոր Սեւքեթ Փամուկը:

YEREVAN. -  President of Central Bank of Armenia (CBA) Arthur Javadyan will leave for Istanbul on Friday to participate in the 25th meeting of Central Asia, Black Sea region and Balkan States CB Presidents’ club.
“International monetary system” and “Challenges for implementation of macro prudential policy” will be discussed during the meeting, CBA press service informed Armenian News-NEWS.am.
Professor of Chicago University Randall Kroszner and Professor of London School of Economics Sevket Pamukwill deliver speeches at the meeting.