Ապրիլի 15-ի առավոտյան ահազանգ էր ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Բարբյուսի փողոցի թիվ 55/1 տան ավտոտնակում կայանված ավտոմեքենայի մեջ պայթուցիկ սարք է տեղադրված:
Հայաստանի ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ, փրկարական ուժերի վարչության հատուկ փրկարական ջոկատի հերթապահ խումբը, ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի օպերատիվ խումբը. հրդեհաշիջման շտաբը:
Դեպքի վայր ժամանած սակրավորների կողմից կատարվել է ավտոտնակի եւ այնտեղ կայանված «Մերսեդես» մակնիշի 01 ՏԼ 005 համարանիշի ավտոմեքենայի զննում, պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել:

В Министерстве по чрезвычайным ситуациям Армении 15 апреля было получено сообщение о том, что в машине, расположенной в гараже дома по адресу ул. Барбюса 55/1 в Ереване, заложена бомба.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в Спасательной службе МЧС, по указанному адресу срочно отправились спасатели, сотрудники пожарной службы и оперативная группа центра управления кризисными ситуациями.
Прибывшие саперы провели технический осмотр гаража и автомобиля марки Mercedes с номерами 01 TL 005. Взрывное устройство обнаружено не было.