Օրերս համացանցում տեղեկություն էր տարածվել, որ Երեւանի թիվ 160 դպրոցի մոտակայքից փորձել են երեխա առեւանգել։
Փետրվարի 4-ին, ժամը 22-ի սահմաններում, ոստիկանության Էրեբունու բաժին դիմում էր ներկայացրել Ավանեսովի փողոցի մի բնակիչ, որ նույն օրը, ժամը 12.20-ի սահմաններում, անծանոթ մի տղամարդ իր 7-ամյա դստերը տարբեր խոստումներ է տվել ու շենքի մուտք կանչել։
Ըստ դիմումի՝ տղամարդը հասկանալով, որ հնարավոր չէ երեխային համոզել, ասել էր, որ նա այդ մասին տան մեծահասակներին ոչինչ չասի։
Ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության եւ Էրեբունու բաժնի անչափահասների գործերով եւ ընտանիքում բռնության կանխարգելման ստորաբաժանումների ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է տղամարդու ինքնությունը։
Փետրվարի 5-ին, ժամը 14.30-ին, 33-ամյա տղամարդը հայտնաբերվել է, ներկայացել բաժին եւ տվել բացատրություն:

Recently, there was information on the Internet that a child was attempted to be abducted from near a school in Yerevan.
On February 4, at about 10pm, a Yerevan resident filed a police report that on the same day, at about 12:20pm, an unknown man made various promises to his 7-year-old daughter and called to a building entrance.
According to the report, the man, realizing that it was impossible to persuade the child, said that she would not say anything about it to the adults at her home.
Police have identified this man.
On February 5, at 2:30pm, this 33-year-old man was found, he came to a police station and gave an explanation.