Ոչ մեծ ձեռնարկությունները ձվերն իրացնում են մանրածախ վաճառքում նույնիսկ 20-25 դրամով, ինչը գրեթե 2 անգամ էժան է, քան առաջարկում են խոշոր ֆաբրիկաները: Այս մասին փետրվարի 13-ին ԱԺ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնության պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի կողմից կազմակերպված քննարկումների ժամանակ ասաց ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը: Նա նշեց, որ 6-8 ամսվա ընթացքում, եթե հավկիթի գները նույն մակարդակի վրա մնան, շատ ձեռնարկությունները պարզապես կսնանկանան:
Իր հերթին, պրոֆիլային հանձնաժողովի ղեկավար, «Իմ քայլի» պատգամավոր Վարազդատ Կարապետյանը չբացառեց, որ այն պատճառով, որ փոքր ձեռնարկությունները սկսել են խոշորներից առաջ անցնել, դա կարող է վերջիններիս մոտ մտահոգություն առաջացնել, եւ նրանք կփորձեն սկսել ճնշման պրոցեսը: «Մենք պետք է ուշադիր լինենք եւ թույլ չտանք շուկայից ճնշել փոքր արտադրողներին: Մենք չպետք է ույլ տանք, որպեսզի անբարեխիղճ մրցակցություն լինի»,- ասաց Կարապետյանը:

Небольшие предприятия реализуют яйца в розницу даже за 20-25 драмов, что почти вдвое дешевле, чем предлагают крупные фабрики. Об этом в ходе обсуждений, организованных постоянной парламентской Комиссией по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы заявил 13 февраля председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Гегам Геворкян. Он также отметил, что в течение 6-8 месяцев, если цены на куриные яйца останутся на прежнем уровне, многие предприятия просто обанкротятся. При этом чиновник  заметил, что анализ рынка займет не менее 2 месяцев.
В свою очередь, глава профильной комиссии, депутат от правящего блока «Мой шаг» Вараздат Карапетян не исключил, что из-за того, что малые предприятия постепенно стали отвоевывать у крупных данный рынок, это могло вызвать озабоченность у последних, и они, в целях восстановления своей доминирующей позиции, попытаются начать процесс притеснения. «Мы должны быть внимательны и не допустить вытеснения малых производителей с рынка. Мы не должны позволить, чтоб в отношении них было какое-то давление, имела место быть недобросовестная конкуренция», - сказал Карапетян.