68 տարեկանում Կալիֆորնիայում մահացել է Կալիֆորնիայի Վեհաժողովի նախկին անդամ Խաչո Աչաջյանը:
Աչաջյանը երեք անգամ ընտրվել է Վեհաժողովի անդամի պաշտոնում, հայտնում է AP-ն: Նրա մահվան պատճառը չի նշվում:
Խաչո Աչաջյանը ծնվել է Լիբանանում հայի ընտանիքում եւ 1971 թվականին տեղափոխվել է ԱՄՆ: Կալիֆորնիայի նահանգային պոլիտեխնիկական համալսարանն ավարտելուց հետո նա փոքր բիզնես է բացել, որը հետագայում ընդլայնվել է մինչեւ մի քանի խանութներ եւ բենզալցակայաններ:
1998 թվականին Սան Լուիս Օբիսպոյի ընտրողներն Աչաջյանին դիտորդական խորհրդի անդամ են ընտրել: Նա ծառայել է խորհրդում` մինչեւ 2010 թվականին վեհաժողովում ընտրվելը:

Former California lawmaker Katcho Achadjian died at the age of 68, his family confirmed.
Katcho Achadjian represented California's Central Coast in the state Assembly for three terms, AP reported.
Born in Lebanon to Armenian parents, Achadjian came to the U.S. in 1971. After earning a business administration degree from California Polytechnic State University, he purchased a small business that expanded into multiple stores and gas stations throughout San Luis Obispo County.
San Luis Obispo County voters elected Achadjian to the Board of Supervisors in 1998. He served on the board until his election to the Assembly in 2010.