Նորվեգացի դերասան Քրիսթոֆեր Հիվյուն, որը «Գահերի խաղը» սերիալում (Game of Thrones, 2011-2019) մարմնավորել է Թորմունդ Հսկայամահին, վարակվել է նոր տեսակի կորոնավիրուսով: Այս մասին երկուշաբթի երեկոյան հայտնել է դերասանն ինքը իր Instagram-յան էջում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ցավոք, այսօր ինձ մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել: Ես ընտանիքիս հետ տանը կինքնամեկուսացվեմ այնքան ժամանակ, որքան պահանջվի»,- նշել է Հիվյուն: Դերասանը նշել է, որ հիվանդության ընթացքը թեթեւ է, իր մոտ նկատվում են մրսածության միայն թեթեւ ախտանիշներ:
Հիվյուն ծնվել է 1978 թվականի դեկտեմբերի 7-ին Օսլոյում: 2004 թվականին դանիական Օրհուս քաղաքում ավարտել է Ռուսական թատերական արվեստի ինստիտուտի մասնաճյուղը:
Ավելի վաղ կորոնավիրուսի ախտոոշման թեստի դրական արդյունքի մասին էին հայտնել դերասաններ Թոմ Հենքսը, Օլգա Կուրիլենկոն եւ Իդրիս Էլբան:

Норвежский актер Кристофер Хивью, исполнивший роль Тормунда Великаньей Смерти в сериале "Игра престолов" (Game of Thrones, 2011-2019), заразился коронавирусом нового типа. Об этом сам актер сообщил вечером в понедельник на своей странице в Instagram, передает ТАСС.
«К сожалению, сегодня меня был диагностирован коронавирус. Я с семьей самоизолируюсь дома настолько, насколько потребуется», - написал Хивью. Актер отметил, что болезнь протекает в легкой форме, у него наблюдаются лишь легкие симптомы простуды.
Хивью родился в Осло 7 декабря 1978 года. В 2004 году окончил филиал Российского института театрального искусства - ГИТИС в датском городе Орхус.
Ранее о положительном результате тестов на коронавирус сообщили актеры Том Хэнкс, Ольга Куриленко и Идрис Эльба.