Utair Airlines-ը դադարեցրել է թռիչքները Ռուսաստանից դեպի Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս եւ Տաջիկստան: Այս մասին լրագրողներին հաղորդել են ավիաընկերության մամուլի ծառայությունում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Կասեցվել են մարտի 19-ից ապրիլի 30-ը դեպի Մինսկ եւ հակառակը ուղղությամբ չվերթները, մարտի 20-ից ապրիլի 30-ը դեպի Երեւան եւ հակառակ ուղղությամբ չվերթները»,- նշվում է ավիափոխադրողի կայքում տեղադրված կորոնավիրուսի պատճառով դադարեցված թռիչքների մասին բաժնում:
Բացի այդ, մարտի 18-ից ապրիլի 30-ը կասեցվել են թռիչքները Սուրգուտից եւ Տյումենից դեպի Բաքու եւ հակառակը ուղղություններով, Մոսկվայից դեպի Նախիջեւան եւ հակառակ ուղղությամբ, ինչպես նաեւ մարտի 18-ից ապրիլի 30-ը Սուրգուտից դեպի Խուջանդ (Տաջիկստան) եւ հակառակ ուղղությամբ թռիչքները` բացառությամբ այն թռիչքների, որոնք նախատեսված են մարտի 21-ին:
Ավելի վաղ Utair-ը դադարեցրել էր թռիչքները Ռուսաստանից Ուզբեկստան, Բեռլին, Միլան, Ռիգա եւ Վիեննա: Ավիաընկերությունն առաջարկում է չեղյալ չվերթների տոմսեր գնած անձանց վերադարձնել դրանց ամբողջ արժեքը:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը մարտի 11-ին նոր կորոնավիրուսի բռնկումը պանդեմիա էր հայտարարել: Աշխարհի ավելի քան 150 երկրում մոտ 160 հազար մարդ է վարակվել, նրանց մեծ մասը առողջացել է, մահացել է ավելի քան 6 հազար մարդ: Իրանի իշխանությունների վերջին տվյալների համաձայն` կորոնավիրուսից մահացել է 853 մարդ, վիրուսով վարակման դեպքերի թիվը մոտենում է 15 հազարի:

Авиакомпания Utair приостановила рейсы из России в Армению, Азербайджан, Белоруссию и Таджикистан. Об этом сообщили журналистам в пресс-службе авиакомпании, передает ТАСС.
«Приостановленные рейсы: в Минск и обратно с 19 марта по 30 апреля, в Ереван и обратно с 20 марта по 30 апреля», - говорится на сайте авиаперевозчика в разделе о приостановленных в связи с коронавирусом рейсах.
Кроме того, с 18 марта по 30 апреля приостановлены рейсы из Сургута и Тюмени в Баку и обратно, из Москвы в Нахичевань и обратно. А также рейсы с 18 марта по 30 апреля из Сургута в Худжанд (Таджикистан) и обратно, кроме тех, которые запланированы на 21 марта.
Ранее Utair приостановила рейсы из России в Узбекистан, Берлин, Милан, Ригу и Вену. Авиакомпания предлагает людям, купившим билеты на отмененные рейсы, вернуть их полную стоимость.
Произошедшая в конце 2019 года в Центральном Китае вспышка вызываемого новым коронавирусом заболевания распространилась более чем на 130 стран и была признана Всемирной организацией здравоохранения (ВОЗ) пандемией. По последним данным, в мире заразились свыше 170 тыс. человек, около 7 тыс. умерли. В России зарегистрировано 93 случая инфицирования.