Հնդկաստանում չորս տղամարդ է մահապատժի են ենթարկվել 2012-ին Դելիում ավտոբուսի մեջ կնոջ խմբակային բռնաբարության եւ սպանության համար, ինչը բողոքի հսկայական ալիք էր առաջացրել ամբողջ երկրում: Բոլոր չորս հանցագործները կախվել են մինչեւ Հնդկաստանի մայրաքաղաքի Թիհար բանտում, AFP-ին հայտնել է բանտի տնօրեն Սանդիփ Գոելը: «Բոլոր չորս դատապարտյալները կախվել են առավոտյան 5: 30-ին», - ասել է նա:
«Մենք գոհ ենք, որ իմ դուստրը վերջապես հասավ արդարության,- լրագրողներին ասել է զոհի մայրը` Աշա Դեւին:- Կենդանիներին կախեցին»:
2012 թվականի դեկտեմբերի 16-ի երեկոյան 23-ամյա Ջիոթի Սինգհան տղամարդու ուղեկցությամբ կինոթատրոնից տուն էր վերադառնում: Նրանք ավտոբուս էին նստել Դելիում: Հինգ տղամադ, ինչպես նաեւ 17-ամյա մի տղա, ծեծի էին ենթարկել նրա ընկերոջը, իսկ աղջկան բռնաբարել եւ խոշտանգել էին մետաղյա ճիպոտով: Նրանց ավտոբուսից դուրս էին նետել ճանապարհի վրա: Սինգհը 13 օր անց մահացել էր Սինգապուրի հիվանդանոցում ներքին զանգվածային վնասվածքներից:
«Կարգին աղջիկը երեկոյան ժամը 9-ին թրեւ չի գա»,- ավելի ուշ ասել էր հանցագործներից մեկը BBC- ի վավերագրական ֆիլմում, որն արգելված է Հնդկաստանում:
Հինգերորդ մեղադրյալը մահացած էր գտնվել բանտում, իսկ 17-ամյա տղան երեք տարի անցկացրել է անչափահասների համար կենտրոնում:

В Индии казнили четырех мужчин за групповое изнасилование и убийство женщины в автобусе в Дели в 2012 году, которое  вызвало огромные протесты по всей стране.
Все четверо были повешены до рассвета в тюрьме Тихар в индийской столице, сообщил AFP начальник тюрьмы Сандип Гоэл.  «Все четыре осужденных были повешены в 5:30 утра», - сказал Гоэль.
«Мы удовлетворены тем, что, наконец, моя дочь добилась правосудия», - сказала мать жертвы Аша Деви журналистам за пределами тюрьмы. «Звери были повешены».
23-летняя Джиоти Сингха возвращалась домой из кинотеатра с другом-мужчиной вечером 16 декабря 2012 года. Они сели в автобус Дели. Пять мужчин, а также 17-летний парень, избили ее спутника, а девушку изнасиловали и пытали металлическим прутом. Их выбросили из автобуса на дорогу. Сингх умерла 13 дней спустя в сингапурской больнице от массивных внутренних повреждений.
«Приличная девушка не будет бродить в 9 часов вечера», - сказал один из преступников позже в документальном фильме BBC, который был запрещен в Индии.
Пятый обвиняемый  был найден мертвым в тюрьме, в то время как 17-летний провел три года в центре для несовершеннолетних.