Կարիբյան Դոմինիկա կղզու վրա հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի առաջին դեպքը, հայտնում է Dominica News-ը՝ վկայակոչելով երկրի առողջապահության նախարարությունը:
Վարակվածը Մեծ Բրիտանիայից վերադարձած Դոմինիկայի 54-ամյա քաղաքացի է: Նա այժմ տնային կարանտինում է եւ գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը մարտի 11-ին հայտարարել էր նոր կորոնավիրուսի բռնկման մասին: Աշխարհում արդեն ավելի քան 292 հազար մարդ է վարակվել կորոնավիրուսով, մահացել է ավելի քան 12.7 հազար մարդ:

Первый случай заражения коронавирусом подтвержден на карибском острове Доминика, сообщает издание Dominica News со ссылкой на минздрав страны.
Заболевший - 54-летний гражданин Доминики, вернувшийся из Великобритании. Он был отправлен на домашний карантин и находится под наблюдением медиков, передает РИА Новости.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. В мире заражены уже более 292 тысяч человек, свыше 12,7 тысячи скончались.