Նյու Յորքում գրեթե հարյուր ոստիկան վարակվել է կորոնավիրուսով: Այս մասին մամուլի ասուլիսին հայտնել է Նյու Յորքի ոստիկանապետ Դերմոտ Շին, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն: Ըստ նրա` 98 վարակվածներից 95-ը բուժվում են տնային պայմաններում:
Այժմ քաղաքային ոստիկանությունը, բացի սովորական պարտականությունները կատարելուց, նաեւ հետեւում է, որպեսզի փողոցներում մարդկանց կուտակումներ չլինեն` վիրուսի տարածումը կանխելու համար:
Ընդհանուր առմամբ, Նյու Յորքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակման 9045 դեպք, մահացել է 63 մարդ: Քաղաքապետ Բիլ դե Բլազիոյի խոսքով` քաղաքում վարակվածների թիվն ԱՄՆ-ում գրանցված բոլոր դեպքերի գրեթե մեկ երրորդն է կազմում:
ԱՄՆ-ն կորոնավիրուսով վարակվածների թվով երրորդ (ավելի քան 33 հազար) տեղում է աշխարհում` Չինաստանից (ավելի քան 81 հազար) եւ Իտալիայից (ավելի քան 59 հազար) հետո:

В Нью-Йорке почти сто полицейских заразились коронавирусом. Об этом сообщил на пресс-конференции шеф нью-йоркской полиции Дермот Ши, передает РИА Новости.
По его словам, 95 из 98 инфицированных лечатся на дому.
Сейчас полиция города, кроме выполнения своих обычных обязанностей, также следит за тем, чтобы на улицах не было больших скоплений людей во избежание распространения вируса.
Всего в Нью-Йорке выявлено 9045 случаев заражения коронавирусом, скончались 63 человека. Как рассказал мэр города Билл де Блазио, число заболевших в городе составляет почти треть от всех случаев в США.
США находятся на третьем месте (более 33 тысяч) в мире по числу заражений коронавирусом после Китая (более 81 тысячи) и Италии (более 59 тысяч).