Ի տարբերություն Նիկոլ Փաշինյանի, ով գողացել է իր խոսնակի ֆեյսբուքյան էջի գաղտնաբառը եւ բացի ՀԺ-ի անանուն խմբագրականներից, հիմա էլ խոսնակի անունից է փորձում «օպերատիվ արձագանքել», գրում եմ ուղիղ՝ առանց միջնորդների։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Վատիկանում Հայաստանի նախկին դեսպան, Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանը:
Նա, մասնավորապես. Հավելել է.
«Ընդունեք ի գիտություն.
Դուք՝ Նիկոլ Վովայի Փաշինյան, անձամբ պատասխան եք տալու.
1. Իշխանությունը պահելու դիմաց արցախյան գաղտնի բանակցություններում փուլային տարբերակին համաձայնելու եւ ազատագրված տարածքները Ադրբեջանին հանձնելու նախնական պայմանավորվածություն ձեռք բերելու համար:
2.Օլիգարխներից փող վերցնելու եւ նրանց «օրինապաշտ գործարար» դարձնելու համար:
3.Պետբյուջեից մի քանի տասնյակ միլիոն դոլար բացեիբաց գողանալու եւ հավելավճարների ու պարգեւավճարների տեսքով Ձեր հետ քայլածներին բաժանելու համար:
4. Համաճարակի ժամանակ հանցավոր անգործության, կառավարչական անփութության, պետական միջոցները մսխելու եւ գողանալու, հիվանդության տարածման ծավալն ու վիրուսից մահերի փաստերը թաքցնելու համար:
5.Կարանտինի ժամանակ բացարձակ անգործության եւ սոցիալական անպատասխանատվություն ցուցաբերելու համար, ինչի հետեւանքով ժողովրդին դատապարտել եք սովի, մթի եւ աղքատության։
Իսկ կառավարական ամառանոցները վայելելու, դրանք չհիմնավորված, հսկայական գումարներով նորոգելու, թանկարժեք ու անբովանդակ ուղեւորությունների ու մնացածի համար՝ ժողովուրդը Ձեզ դատավոր։
Թեման ամբողջացա՞վ։ Անպայման արձանագրեք, որ չմոռանաք։
Հ. Գ. Ես հուսով եմ, որ Նիկոլի հոգեկանն էնքան վատ չի, որ ինձ վերագրի մասնաբաժին նաեւ Գավառի հիվանդանոցում: Չնայած...

В отличие от Никола Пашиняна, который украл у своего пресс-секретаря пароль от аккаунта в Фейсбуке и, кроме неподписанных редакционных статей в газете «Айкакан Жаманак», еще и пытается «оперативно реагировать» от имени пресс-секретаря, я пишу прямо, без посредников. Об этом написал на своей странице в Facebook бывший посол Армении в Ватикане, зять Сержа Саргсяна, Микаэл Минасян.
«Примите к сведению.
Вы, Никол Воваевич Пашинян, лично будете отвечать:
1. За предварительную договоренность о сдаче освобожденных территорий Азербайджану в ходе тайных переговоров по арцахскому вопросу и за согласие на поэтапный вариант –  взамен на удержание власти.
2. За то, что брали деньги у олигархов, взамен превращая их в «законопослушных предпринимателей».
3. За то, что в открытую крали из госбюджета несколько десятков миллионов долларов и раздавали их в виде надбавок и премий тем, кто с Вами шагал.
4. За преступную бездеятельность, управленческую халатность, растрату и кражу госсредств, за сокрытие масштабов распространения вируса и фактов смертей во время пандемии.
5. За тотальную бездеятельность и проявление социальной безответственности во время карантина, в результате чего Вы обрекли людей на голод, мрак и нищету.
А за то, как вы наслаждаетесь правительственными дачами и ремонтируете их на кругленькую сумму без необходимости, за дорогостоящие и бессодержательные поездки и все остальное – народ Вам судья.
Тема обрела целостность? Обязательно зафиксируйте, чтобы не забыть.
П.С. Я надеюсь, что психическое состояние Никола не столь плачевно, чтобы приписывать мне и долю в Гаварской больнице. Хотя...».