Արտասահմանյան ավիափոխադրողները ծանուցում են ստացել այն մասին, որ Իսրայել օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքի արգելքը կերկարաձգվի մինչեւ հուլիսի 1-ը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում անելով «Մաարիվ» թերթին:
«Միջազգային ավիաընկերությունների միջոցով Իսրայել օտարերկրացիների մուտքի սահմանափակումները երկարաձգվել են մինչեւ հուլիսի սկիզբը: Միջազգային ավիաընկերությունները ծանուցվել են այն մասին, որ Իսրայել ժամանող արտասահմանցիների վրա դրված սահմանափակումները կորոնավիրուսի շարունակվող համավարակի պատճառով երկարաձգվել են առնվազն մինչեւ հուլիսի 1-ը»,- ասվում է ծանուցման մեջ:
Իսրայել օտարերկրյա քաղաքացիների ժամանելու արգելքը մտցվել էր մարտի կեսին: Իսրայելցիները, ովքեր արտասահմանից տուն են վերադառնում, պետք է երկշաբաթյա կարանտինի մեջ մնան։

Иностранные авиаперевозчики получили уведомление о том, что запрет на въезд иностранных граждан в Израиль будет продлён до 1 июля, сообщает  РИА Новости  со ссылкой на газету «Маарив».
«Ограничения на въезд иностранцев в Израиль международными авиакомпаниями продлены до начала июля. Международные авиакомпании были уведомлены о том, что ограничения, налагаемые на иностранцев, въезжающих в Израиль, из-за продолжающейся пандемии коронавируса были продлены как минимум до 1 июля», - говорится в публикации.
Запрет на въезд иностранных граждан в Израиль был введён в середине марта. Израильтяне, возвращающиеся домой из-за границы, обязаны проходить двухнедельный карантин.