«Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստերն այնքան հետաքրքիր են անցնում, որ ուղղակի անբարոյականություն է այնտեղ պոռնո դիտելը»,- Ազգային Ժողովում ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել է «Օրինաց երկիր» կուսակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը` մեկնաբանելով այն լուրերը, թե ՕԵԿ առաջնորդ եւ ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի նախագահությամբ նիստերն այնքան անհետաքրքիր են, որ մասնակիցները զվարճանում են պոռնո-կայքեր այցելելով:
Ըստ Մարգարյանի, ԱԱԽ անխտիր բոլոր նիստերն այնքան հետաքրքիր են, որ հնարավոր չէ ձանձրանալ: «Եթե մարդն անբարոյական է, ինչ կարող ես անել. Տեսակ կա մարդու։ Մարդ կարող է լինել եւ նողկալի, եւ առաքինի»,- ասել է պատգամավորը` հիշեցնելով, որ խորհրդարանում էլ լինում են դեպքեր, որ իր գործընկերները նիստերի ժամանակ խաղեր են խաղում:
Նշենք, որ տեսագրություն էր տարածվել, թե ԱԱԽ-ում Հայաստան-Եվրամիություն նիստում ինչպես է պաշտոնյաներից մեկը հեռախոսով պոռնո-կայք այցելում: Հայտնի է նաեւ այդ պաշտոնյայի անունը, նա էկոնոմիկայի նախարարի խորհրդական Արմեն Գեւորգյանն է:

«Заседания Совета национальной безопасности проходят так интересно, что на них просто аморально смотреть порно», - заявил на брифинге в Национальном Собрании Армении депутат от партии «Оринац еркир» Ованес Маркарян, комментируя разговоры о том, что эти заседания под председательством лидера «ОЕ» и одновременно главы СНБ Артура Багдасаряна проходят настолько скучно, что некоторые его участники развлекают себя посещением порно-сайтов.
По словам Маркаряна, все без исключения заседания СНБ проходят очень интересно, поскольку относятся в сфере безопасности государства и на них просто невозможно скучать. «Но если человек аморален, то, что тут поделаешь. Есть разные люди – моральные и аморальные», - объяснил депутат, напомнив, что в парламенте также наблюдаются частые случаи, когда его коллеги во время заседаний играют в компьютерные игры. «В конце концов, любой из вас в настоящее время может найти оправдание и заняться этим», - многозначительно намекнул участникам брифинга депутат от «ОЕ».
Отметим, что некоторые СМИ засняли на камеру момент, когда один из госчиновников, сидя на заседании Армения - Евросоюз в СНБ, смотрел порно-сайты по телефону. Вскоре стало известно имя чиновника – им оказался советник министра экономики Армен Геворкян. Как оказалось, в настоящее время Геворкян находится в командировке в Москве.