Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Բուլղարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիևային՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում նրա անձնական ներդրման համար և հաջողություններ մաղթել հետագա գործունեության մեջ: Նախագահն ընդգծել է, որ հայ-բուլղարական հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում զարգացման մեծ ներուժ ունեն, և վստահություն է հայտնել, որ դրանք կշարունակեն ընդլայնվել:
Դեսպանը խաղաղություն է մաղթել մեր երկրին ու ժողովրդին և նշել, որ հեռանում է Հայաստանի ու հայ ժողովրդի մասին ջերմ հիշողություններով:

President of Armenia Armen Sarkissian today received outgoing Ambassador of Bulgaria to Armenia Maria Pavlova Tzotzorkova-Kaymaktchieva.
President Sarkissian expressed gratitude to the Ambassador for her personal contributions to the development of the bilateral relations and wished her success in the future. Sarkissian also emphasized that there is great potential for development of the Armenian-Bulgarian relations in different sectors and expressed confidence that they will continue to be expanded.
The Ambassador wished Armenia and the Armenian people peace and stated that she is leaving with warm memories of Armenia and the Armenian people.