Մայիսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհավորել է դեսպանին առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություն պատասխանատու պաշտոնում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանի ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքը կնպաստի հայ-ճապոնական երկկողմ համագործակցության արդյունավետ զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին, առկա սպառնալիքներին և ակնկալվող զարգացումներին առնչվող հարցեր:

Acting Minister of Defense of Armenia Vagharshak Harutyunyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to Armenia Fukushima Masanori.
As reported the Armenian Ministry of Defense, Harutyunyan congratulated the Ambassador on assuming his diplomatic mission, wished him success and expressed confidence that the Ambassador’s active and fruitful work will contribute to effective development of the cooperation between Armenia and Japan.
During the meeting, the parties discussed issues related to the regional security environment, the current threats and expected developments.