Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին ընդունել է Գինեսի գրքի բազմակի ռեկորդակիր Աշոտ Խանոյանին։
Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ երկրի ղեկավարը շնորհավորել է նրան մայիսի 25-ին Ստեփանակերտում Գինեսի նոր ռեկորդ սահմանելու կապակցությամբ և մաղթել հետագա հաջողություններ ու նոր ձեռքբերումներ:
Միաժամանակ նախագահն իր շնորհակալությունն է հայտնել Աշոտ Խանոյանին 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմի ընթացքում ակտիվ մասնակցության համար և պարգևատրել «Երախտագիտություն» մեդալով:

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Harutyunyan today received Ashot Khanoyan, who has set multiple records in the Guinness Book of Records.
As reported the press office of the President of Artsakh, the head of state congratulated Khanoyan on setting a new record in Stepanakert and wished him more success and achievements.
Harutyunyan also expressed gratitude to Khanoyan for his active participation in the large-scale war that Azerbaijan unleashed against Artsakh on September 27, 2020 and awarded him the Medal of Gratitude.