Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նախկինում հաշվի առնելով զոհված զինծառայողների հարազատների մտահոգությունները դիերի պահման պայմանների վերաբերյալ՝ հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու գերատեսչություններին ապահովել պատշաճ պայմաններ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը:
«Երեկվա դեպքը անթույլատրելի է ցանկացած պարագայում եւ Նիկոլ Փաշինյանի հանձնարարությամբ նշանակվել է ծառայողական քննություն պարզելու՝ որ պատասխանատու պաշտոնյայի անփույթ գործողությունների հետեւանքով է առաջացել նման խնդիր։ Արձանագրվել է խնդիր, որին երեկ անդրադարձել է նաեւ Առողջապահության նախարարությունը, եւ բոլոր միջոցները ձեռնարկվելու են նման իրավիճակները բացառելու եւ թերացած պաշտոնյաներին պատասխանատվության ենթարկելու համար»,-նշել է Գեւորգյանը։
Նշենք, որ ավելի վաղ Անահիտ Ավանեսյանը դիերի եւ մասունքների ոչ պատշաճ պահման փաստի հետ կապված ներողություն է խնդրել:

Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, taking into consideration the concerns of the families of fallen servicemen regarding the storage conditions of their bodies and the remains, has given instructions to the agencies in charge to ensure proper conditions, Pashinyan’s spokesperson Mane Gevorgyan told Armenpress on Tuesday.
“Yesterday’s incident is impermissible in any case. And with Nikol Pashinyan’s instruction, an internal investigation has been ordered to find out by the careless actions of which official in charge such problem has been caused. A problem has been registered, and yesterday the Ministry of Health has made a statement, and all measures will be taken to rule out such situations and hold the officials who have failed to account,” Gevorgyan added.
As reported earlier, Minister of Health Anahit Avanesyan has apologized for the improper storage of these bodies and remains.