Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հետմահու պարգեւատրել է Թուրքիայում «Բե-200» հրթիռային ինքնաթիռի կործանման հետեւանքով զոհված ռուս զինվորականներին:
Ինչպես հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, հինգ օդաչու հետմահու պարգեւատրվում են Արիության շքանշանով: «Թուրքիայի Հանրապետությունում հրդեհները մարելիս ցուցաբերած խիզախության, քաջության եւ նվիրումի համար»:
Նախօրեին թուրքական իշխանությունների կողմից Ռուսաստանից վարձակալված ինքնաթիռը հրդեհները մարելու համար վայրէջք կատարելիս ընկել էր Ադանա բնակավայրի մերձակայքում: Արդյունքում զոհվել էին հինգ ռուս զինծառայողներ եւ Թուրքիայի երեք ներկայացուցիչ:

President of Russia Vladimir Putin has posthumously awarded Russian soldiers who died after the Beriev Be-200 aircraft crashed in Turkey.
As reported the Kremlin’s press service, five pilots are posthumously awarded the Order of Courage “for the bravery, courage and dedication shown while putting out the fires in the Republic of Turkey”.
The plane, which the Turkish authorities leased from Russia yesterday, fell near Adana settlement while making a landing to put out the fires. As a result, five Russian servicemen and three citizens of Turkey died.