2021թ․ հունվար-նոյեմբերը 2020թ․ հունվար-նոյեմբերի համեմատ՝ Հայաստանում ծառայությունների ծավալն աճել է 7.3%-ով: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Կացության և հանրային սննդի կազմակերպում տեսակի աճը կազմել է 61.1%, իսկ ֆինանսական և ապահովագրական գործունեությունը՝ 2.3%։
Տեղեկատվություն և կապն աճել է 12.7%-ով, տրանսպորտինը՝ 28.1%-ով, անշարժ գույքի հետ կապված գործունեությունը՝ 24.6%-ով,
մասնագիտական, գիտական և տեխնիկական գործունեությունը՝ 21.6%-ով։
Ծառայությունների ծավալում առավել մեծ տեսակարար կշիռ ունեցող տեսակներից «մշակույթ, զվարճություններ և հանգիստ»՝ տեսակի ծավալը նվազել է 33.6 %-ով։

Объем услуг в Армении в январе-ноябре 2021 года в сравнении с тем же периодом 2020-го увеличился на 7,3%. Об этом сообщили Новости Армении –NEWS.am в пресс-службе Министерства экономики РА.
Рост вида организации жилья и общественного питания составил 61,1%, финансовой и страховой деятельности - 2,3%, в сфере информации и связи - на 12,7%, транспорта - 28,1%, по части деятельности, связанной с недвижимостью, - на 24,6%, а профессиональной, научной и технической деятельностью – на 21,6%. Объем вида услуг «культура, развлечения и досуг» из видов с наибольшим удельным весом  уменьшился на 33,6%.