Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր` հուլիսի 18-ին ընդունել է տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին: Նրանք ներկայացրել են Բաքվում ունեցած իրենց հանդիպումներից ստացված տպավորությունները:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը  շարունակվել են քննարկումները արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացում առաջընթաց արձանագրելու նպատակով նախատեսվող քայլերի վերաբերյալ:
Միջնորդների հետ զրույցի ընթացքում, Է. Նալբանդյանը, անդրադառնալով առանց հիմնարար սկզբունքների համաձայնեցման անմիջապես խաղաղ պայմանագրի մշակմանն անցնելու վերաբերյալ Բաքվից հնչող հայտարարություններին, ասել է, որ դրանք հակասում են թե բանակցային գործընթացի տրամաբանությանը, թե միջնորդների դիրքորոշմանը:

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян сегодня, 18 июля, встретился с прибывшими в Ереван в рамках регионального визита сопредседателями Минской группы ОБСЕ – Бернаром Фасье (Франция), Игорем Поповым (РФ), Робертом Брадтке (США), а также личным представителем действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком. Они представили свои впечатления от встреч в Баку.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи продолжились обсуждения шагов для достижения прогресса в переговорном процессе по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
В ходе встречи глава МИД Армении, касаясь заявлений из Баку о возможности перехода к выработке мирного договора до согласования основных принципов, заявил, что это противоречит как логике переговорного процесса, так и позиции посредников.