Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր` հուլիսի 18-ին ընդունել է տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին: Նրանք ներկայացրել են Բաքվում ունեցած իրենց հանդիպումներից ստացված տպավորությունները:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը  շարունակվել են քննարկումները արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացում առաջընթաց արձանագրելու նպատակով նախատեսվող քայլերի վերաբերյալ:
Միջնորդների հետ զրույցի ընթացքում, Է. Նալբանդյանը, անդրադառնալով առանց հիմնարար սկզբունքների համաձայնեցման անմիջապես խաղաղ պայմանագրի մշակմանն անցնելու վերաբերյալ Բաքվից հնչող հայտարարություններին, ասել է, որ դրանք հակասում են թե բանակցային գործընթացի տրամաբանությանը, թե միջնորդների դիրքորոշմանը:

YEREVAN. - Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian met with OSCE Minsk Group Co-Chairs Bernard Fassier (France), Igor Popov (Russia), Robert Bradtke (U.S.), as well as Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office on Nagorno-Karabakh conflict, Ambassador Andrzej Kasprzyk. They briefed Nalbandian about the details on their meetings in Baku.
The sides also discussed steps to achieve progress in Karabakh negotiation process, the press service of Armenia’s Foreign Office informed Armenian News-NEWS.am.
Referring to Baku’s statements on elaboration of the peace treaty before basic principles are agreed, the Armenian FM stressed it defies the logic of the negotiation process and the mediators’ position.