Մարտի 4-ի Ազգային ժողովի նիստին պատգամավորները երկրորդ եւ վերջնական ընթերցմամբ մի շարք օրենսդրական փոփոխություններ են հաստատել գործող օրենքներում:
Դրանց թվում են.
«Քաղաքաշինության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը,
Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը:
Բացի այդ, պատգամավորները առաջին ընթերցմամբ հավանություն են տվել մի շարք այլ օրինագծերի։
Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերը,
Քաղաքացիական օրենսգրքում եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը,
Վարչական դատավարության օրենսգրքում եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը,
Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը,
Հարկային օրենսգրքում փոփոխությունների մասին օրինագիծը,
«Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողների կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը:
Պատգամավորները նաեւ մի շարք համաձայնագրեր են վավերացրել։
«Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ պետությունների բնակչության զբաղվածության ապահովման ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրի վավերացումը,
Եվրոպայի խորհրդի «Ահաբեկչության կանխարգելման մասին» կոնվենցիայի լրացուցիչ արձանագրության վավերացումը,
Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների միջեւ «Թանգարանային գործի ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրի վավերացումը։
Ընդ որում, պատգամավորները չեն հաստատել «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողների կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը, որը ներկայացրել էր «Պատիվ ունեմ» ընդդիմադիր խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
Նախագծով, մասնավորապես, առաջարկվում էր պայմանագրային զինծառայողներից բնակարանների վարձակալության պայմանագրեր չպահանջել, այլ վարձավճարի փոխհատուցում տալ անշարժ գույքի կադաստրի պետական ​​կոմիտեի կողմից տրված տեղեկանքի հիման վրա այն մասին, որ պայմանագրային զինծառայողը ծառայությունը կրելու վայրից 30 կմ շառավղով սեփական գույք չունի։

На заседании Национального Собрания Армении 4 марта во втором и окончательном чтении депутаты одобрили ряд законодательных поправок к действующим законам.
законопроект о внесении дополнений в закон «О градостроительстве»;
законопроект о внесении изменений и дополнений в Кодекс об административных правонарушениях.
Кроме того, парламентарии в первом чтении одобрили ряд других законопроектов. В их числе:
законопроект о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс;
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в Гражданский кодекс и поправок в смежные законы;
пакет законопроектов о внесении дополнений в Административно-процессуальный кодекс и поправок в смежные законы;
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс и поправок в смежные законы;
законопроект о внесении изменений в Налоговый кодекс;
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О воинской службе и статусе военнослужащих».
Парламентарии также ратифицировали ряд соглашений. В их числе:
ратификация Соглашения «О сотрудничестве в области обеспечения занятости населения стран-участниц Содружества Независимых Государств»;
ратификация Дополнительного протокола к Конвенции Совета Европы «О предотвращении терроризма»;
ратификация Соглашения между государствами-участниками Содружества Независимых Государств «О сотрудничестве в области музейного дела».
Вместе с тем, депутаты не одобрили законопроект о внесении изменений в закон «О воинской службе и статусе военнослужащих», представленный депутатом от оппозиционного блока «Честь имею» Тагуи Товмасян.
Законопроектом, в частности, предлагалось не требовать от военнослужащих, проходящих службу по контракту, договоров на аренду квартир, а выдавать компенсации арендной платы на основании выданной Государственным комитетом кадастра недвижимости справки, свидетельствующей о том, что у контрактника, в радиусе 30 км от несения службы, нет собственной недвижимости.