Ինչպես բացման արարողության ժամանակ նշեց Արդշինբանկի Մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը, Արդշինբանկի մասնաճյուղային ցանցը խոշորագույններից է երկրում և նպատակ ունի յուրաքանչյուր հաճախորդի համար առավելագույն հարմարավետություն ապահովել:
«Արգիշտի» մասնաճյուղ բացելու անհրաժեշտությունը պայմանավորված է նրանով, որ բանկի հաճախորդների բազան անընդհատ և ակտիվորեն ընդլայնվում է։ Մենք փորձել ենք ստեղծել պայմաններ Էրեբունու բնակիչների ֆինանսական կարիքները լիովին բավարարելու համար՝ ինչպես թվային, այնպես էլ օֆլայն ծառայություններում»,- ասաց Ա. Խաչատրյանը:
Նշենք, որ Արդշինբանկը 2022 թվական է մուտք գործել 2 մլրդ ԱՄՆ դոլարի ակտիվներով, որը կազմում է Հայաստանի ՀՆԱ-ի մոտ 15%-ը։ Բանկի սեփական կապիտալը գերազանցել է 200 մլն ԱՄՆ դոլարը։ Արդշինբանկի մասնաճյուղային ցանցը խոշորագույններից է Հայաստանի բանկային համակարգում և ներկայումս ունի 63 գործող մասնաճյուղ, որոնցից 42-ը գտնվում են մարզերում, իսկ 21-ը՝ հանրապետության մայրաքաղաքում։ Մայիսին սպասվում է Արդշինբանկի ևս մեկ մասնաճյուղի բացում՝ Կոտայքի մարզում։

As Director of Retail Business Artak Khachatryan of Ardshinbank mentioned during the opening ceremony, Ardshinbank’s branch network is one of the largest in the country and aims to provide maximum comfort for each customer.
The need to open the "Argishti" branch is conditioned by the fact that the bank's customer base is constantly and actively expanding. "We have tried to create conditions to fully meet the financial needs of the people of Erebuni, both in digital and offline services," said A. Khachatryan.
It should be noted that Ardshinbank entered 2022 with assets of USD 2 billion, which is about 15% of Armenia's GDP. The bank's equity has exceeded USD 200 million. Ardshinbank's branch network is one of the largest in the Armenian banking system, currently it has 63 operating branches, 42 of which are located in the regions, and 21 in the capital of the republic. Another branch of Ardshinbank is expected to open in May in Kotayk region.