ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կառավարությանը հանձնարարել է երկու օրվա ընթացքում կազմել այն երկրների ցանկը, որոնք պատժամիջոցներ են սահմանել Ռուսաստանի Դաշնության, ընկերությունների, կազմակերպությունների եւ ֆիզիկական անձանց նկատմամբ, վկայում է պետության ղեկավարի հրամանագիրը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
«Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությանը․ երկօրյա ժամկետում սահմանել օտարերկրյա այն պետությունների ցանկը, որոնք ոչ բարեկամական գործողություններ են կատարել Ռուսաստանի Դաշնության, ռուսական իրավաբանական անձանց եւ ֆիզիկական անձանց նկատմամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նախագահը սույն հրամանագրով սահմանել է Ռուսաստանի, շրջանների, քաղաքապետարանների եւ ռեզիդենտների կողմից Ռուսաստանի Դաշնության դեմ պատժամիջոցներ կիրառած երկրների հետ կապված օտարերկրյա վարկատուներին վճարումների իրականացման ժամանակավոր ընթացակարգը:

Президент России Владимир Путин поручил правительству за два дня составить список стран, которые ввели против РФ, компаний, организаций и физлиц санкции, следует из указа главы государства, передает РИА Новости.
«Правительству Российской Федерации в двухдневный срок определить перечень иностранных государств, совершающих в отношении Российской Федерации, российских юридических лиц и физических лиц недружественные действия», - говорится в сообщении.
Президент установил данным указом временный порядок осуществления Россией, регионами, муниципальными образованиями и резидентами выплат иностранным кредиторам, связанным со странами, которые ввели против РФ санкции.