Հացահատիկով բեռնված եւս երկու նավ լքել է ուկրաինական Չեռնոմորսկ նավահանգիստը, շաբաթ օրը հայտնել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը։ ՄԱԿ-ի միջնորդությամբ հացահատիկի արտահանման համաձայնագրի շրջանակներում Ուկրաինայի սեւծովյան նավահանգիստները լքած նավերի ընդհանուր թիվը հասել է 27-ի, փոխանցում է Reuters-ը։
Zumrut Ana եւ MV Ocean S նավերը, որոնց թույլատրվել էր լքել նավահանգիստն օգոստոսի 20-ին, բեռնված էին համապատասխանաբար 6300 տոննա արեւածաղկի ձեթով եւ 25 000 տոննա ցորենով, ասվում է համատեղ համակարգման կենտրոնի հայտարարության մեջ, որը ստեղծվել է անվտանգ անցումն ապահովելու համար:

Еще два судна с зерном покинули украинский порт Черноморск, сообщило в субботу Министерство обороны Турции, доведя общее число судов, покинувших черноморские порты Украины в рамках сделки по экспорту зерна, заключенной при посредничестве ООН, до 27, передает Reuters.
Суда Zumrut Ana и MV Ocean S, которым разрешено покинуть порт 20 августа, были загружены 6 300 тоннами подсолнечного масла и 25 000 тоннами пшеницы соответственно, говорится в заявлении совместного координационного центра, созданного для обеспечения безопасного прохода.