Թուրքիայում թվով 424 հոգի ստորագրել են հայտարարության տակ, որով կոչ է արվում բացահայտել Կարո Փայլանի դեմ 2016 թվականի նախատեսված եւ կիսատ մնացած մահափորձի ծրագիրը։
Ինչպես տեղեկացնում է Ստամբուլի հայկական Ակոսը, թուրք գրողներ, լրագրողներ, փաստաբաններ եւ այլք մոտ 424 հոգի կոչ են արել իշխանություններին դեմ դուրս գալ խորքային պետությանը եւ մաֆիոզ կառույցներին եւ բացահայտել Կարո Փայլանի դեմ 2016-ին նախապատրաստած եւ կիսատ թողած մահափորձի ծրագիրը։
Նշենք, որ օրեր առաջ Կարո Փայլանի փաստաբանը գրառում էր արել, որ Կարո Փայլանին սպանելու համար 2016-ին որոշ շրջանակներ զենք են մտցրել մեջլիս, սակայն մեկ այլ խմբավորում խափանել է այդ ծրագիրը։

В Турции 424 человека подписались под заявлением, призывающим раскрыть попытку покушения на Каро Пайляна в 2016 году.
Как сообщает армянская газета «Акос» Стамбула, около 424 турецких писателей, журналистов, юристов и других лиц призвали власти выступить против структур глубинного государства и мафии и раскрыть подготовленную и незаконченную программу попытки покушения на Каро Пайляна в 2016 году.
Отметим, что на днях адвокат Пайляна написал о том, что в 2016 году в здание парламента пронесли оружие для организации покушения на Каро Пайляна.