ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն ընդունել է 2020 թվականի արցախյան պատերազմում զոհված զինծառայողների մի խումբ ծնողների: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությունում՝ պատերազմական գործողությունների տարբեր դրվագներով քննվող քրեական գործերի նախաքննության ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Շուրջ 30 ծնողների մասնակցությամբ, ավելի քան երեք ժամ տևողությամբ, կայացած հանդիպման ընթացքում Կոմիտեի նախագահը պատասխանել է ծնողների կողմից բարձրացված մի շարք հարցադրումների և պատրաստակամություն հայտնել, ըստ անհրաժեշտության, շարունակաբար կազմակերպել համանման հանդիպումներ՝ նախաքննական մարմնի կողմից իրականացվող համապատասխան աշխատանքների վերաբերյալ համակողմանի պարզաբանումներ տրամադրելու նկատառումներով:

Председатель Следственного комитета Армении Аргишти Кярамян принял группу родителей военнослужащих, погибших в Арцахской войне 2020 года.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе СК республики, в рамках встречи были обсуждены вопросы, касающиеся хода предварительного следствия уголовных дел, рассматриваемых по различным эпизодам военных действий.
В ходе более чем трехчасовой встречи с участием около 30 родителей Кярамян ответил на ряд вопросов, заданных родителями, и выразил готовность организовывать подобные встречи на постоянной основе по мере необходимости, с целью предоставления исчерпывающих разъяснений относительно соответствующей работы, осуществляемой органом предварительного следствия.