Դուբայի միջազգային օդանավակայանը ճանաչվել է տարվա օդանավակայան՝ ըստ Aviation Business Awards-2022 մրցույթի արդյունքների։ Այս մասին երկուշաբթի հայտնել է Al Arabiya հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով արարողության կազմակերպչին։
Կոչումը շնորհվել է անցած տարում Դուբայի օդային դարպասների կողմից ցուցաբերված «անգերազանցելի բիզնես նվաճումների» համար։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ 2022 թվականի առաջին կիսամյակում օդանավակայանի ծառայություններից օգտվել է 28 միլիոն ուղեւոր՝ երեք անգամ ավելի, քան 2021 թվականի նույն ժամանակահատվածում։ Օդանավակայանը բարելավել է իր ծառայությունների որակը՝ հաճախորդներին տրամադրելով զարմանալի տպավորություններ, նշում է Al Arabiya-ն։

Dubai International Airport has been named Airport of the Year at the Aviation Business Awards 2022, Al Arabiya TV channel reported on Monday, citing the organizer of the ceremony.
The title was awarded for "unparalleled achievements in business" demonstrated by the Dubai Air Gateway in the past year.
According to the channel, 28 million passengers used the services of the air harbor during the first half of 2022 - three times more than during the same period in 2021. The airport has improved the quality of its services, providing customers with an amazing experience, Al Arabiya noted.