Հոկտեմբերի 30-31-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու Բելառուսի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Մարտինովի գլխավորած պատվիրակությունը:
«Այցի ծրագիրը նախատեսում է հանդիպումներ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի եւ ԱԳն ղեկավար Էդուարդ Նալբանդյանի հետ, որոնց ընթացքում քննարկվելու են երկկողմ կարեւորություն ներկայացնող արդիական հարցեր առւետրա-տնտեսական համագործակցության ոլորտում, Բելառուսի եւ Հայաստանի՝ միջազգային կառույցներում փոխգործակցության հարցերը»,- ասված է դեսպանության տարածած հայտարարության մեջ:
Ի դեպ, նախատեսված է նաեւ Մարտինովի այցը Շիրակի մարզ եւ հանդիպումը մազրպետ Լիդա Նանյանի հետ: Մարտինովը անեւ հանդիպելու է ԵՊՀ պրոֆեսորադասախոսական եւ ուսանողական կազմերի հետ:

Министр иностранных дел Беларуси Сергей Мартынов посетит 30-31 октября Армению с официальным визитом. В рамках визита намечены встречи главы внешнеполитического ведомства Беларуси с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном. В ходе встреч будут обсуждаться вопросы развития двустороннего сотрудничества в торгово-экономической сфере, взаимодействия Беларуси с Арменией в международных организациях (ООН, ОБСЕ, Совет Европы).
Ожидается также визит Мартынова в Ширакскую область и встреча с губернатором Ширака Лидой Нанян. Глава МИД Беларуси выступит с докладом в ЕГУ.